Dziesięć bram świata

Bernardinum
Azja Afryka Ameryka Łacińska reportaż podróże dzienniki wspomnienia listy
literatura podróżnicza
Azja Afryka Ameryka Łacińska reportaż podróże dzienniki wspomnienia listy

10 najciekawszych opowieści zebranych z licznych podróży autora w jednym miejscu. Ciekawie, plastycznie czasem poruszające i nostalgicznie acz bez zbytniego patosu. Mi jeszcze przypadła do gustu z powodu tego iż na 10 opowiadań w 3 miejscach byłem, więc tym bardziej te teksty wywołały u mnie wspomnienia Gruzja, Nikozja czy Betlejem ehh...

Ciekawy styl autora, bez koloryzowania, bez udziwniania, bez prywatnych wstawek. Książka bardzo dobra!

Bardzo podoba mi się styl w jakim pisze Pan Tadeusz Biedzki - prosty, bez udziwnień, bez zbędnych opisów. 10 Bram Świata to dziesięć szalenie ciekawych historii. Każda z nich mogłaby być oddzielną książką.

Tadeusz Biedzki podróżuje w miejsca nie turystyczne, interesują go miejsca w , których coś się dzieje, nie koniecznie medialnego. Zagląda za kotary, parawany, żeby zobaczyć zwykłe życie mieszkańców. Te fascynacje umieścił w swojej książce "Dziesięć bram świata". Opisał wydarzenia, których był świadkiem, uczestnikiem, obserwatorem, które go dotknęły fizycznie i emocjonalnie....

Rewelacyjnie napisana! Relacja z podróży po tych zakątkach świata, gdzie życie jest trudne ze względu na konflikty międzynarodowe lub biedę. Autor skupia się przede wszystkim na opisywaniu ludzi spotkanych na swojej drodze i ich historiach. Dobrze wydana, warta polecenia!

Calkiem ciekawa książka, ale niezbyt mi podpasował styl w jakim jest napisana.

Subiektywne opinie na temat najbardziej zapalnych miejsc w świecie. Autor odwiedza między innymi Gruzję, Palestynę. Rozmawia z Kurdami, turecką ludnością zamieszkującą Cypr. Za każdym razem stara się wysłuchać ich punktu widzenia. Czasami brakowało mi rozmów z przedstawicielami drugiej strony konfliktu, chociaż ich opinie z reguły są dobrze znane i rozprzestrzeniane przez...

Taka sobie książka, Kapuściński to to nie jest, ale warto się udać w tą podróż niestandardowymi szlakami i to jest największa zaleta tej książki. Autor zagląda za kulisy życia krajów, konfliktów i obyczajów. Prezentuje te zagadnienia jednostronnie z punktu widzenia opowiadacza z danego rozdziału więc wskazane jest wyposażyć się w ogólną wiedzę "na temat".
Jak nie macie...

Wspaniale napisane krótkie reportaże z miejsc mało popularnych i nie turystycznych.

Jednym słowem : ROZCZAROWANIE.
Książki podróżnicze uwielbiam. Czytam wszystko co tylko w tym temacie wpadnie mi w rękę.
Biorąc pod uwagę ilość dobrych ocen na tym oto portalu, spodziewałam się naprawdę dobrej literatury podróżniczej.
No i niestety zawiodłam się.
Autor próbuje pokazać różne miejsca na świecie od strony mało znanej turystom biur podróży i to jest...

Dyskusje

• Audiobooki
  • Audiobook
  • 2020
  • Podróże
  • Podróżnicze
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Dziesięć bram świata