Dziesięć bram świata

Bernardinum
2014-01-01
2014-01-01
Azja Afryka Ameryka Łacińska reportaż podróże dzienniki wspomnienia listy

Ciekawe opisy z różnych stron świata. Miałem wrażenie że przynajmniej jedna z historii przytoczonych w tej książce znalazła się w innej, którą niedawno przeczytałem "Sen pod baobabem".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam wrażenie, że połowa tych 'zapierających dech wydarzeń' jest zwyczajnie wymyślona przez autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Każdy poruszony wątek, każda podróż mogłaby być odrębną opowieścią, tworzyć treść indywidualnej książki. A tak wyszedł zbiór krótkich opowieści z różnych stron świata. Raz ciekawszy raz powiewający nudą. Autor nie wnosi nic nowego w poruszanych tematach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo poruszająca książka, w której poznajmy 10 niesamowitych historii, które mogą zmienić nasze postrzegania świata.
Polecam

Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

,,Dziesięć bram świata" to dziesięć mniej turystycznych zakątków świata, które sprawiają, że na dany kraj/ miasto spojrzymy z innej, bardziej dramatycznej stony.
Największym zaskoczeniem dla mnie była skomplikowana geopolityczna sytuacja Nikozji.
Książka napisana wartkim i przystępnym językiem, a treść opatrzona licznymi fotografiami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawy obraz życia, ludzi i historii z najróżniejszych zakątków świata. Niezwykłe historie, zarówno samego autora, jak i napotykanych ludzi. Czyta się bardzo przyjemnie i w moim odczuciu na prawdę powinniśmy się cieszyć życiem, które mamy tutaj w Europie, bo tam daleko, ale i nie w tak odległych miejscach, życie ludzi wygląda zdecydowanie inaczej. Czytając te historie, człowiek jeszcze bardziej jest ciekawy świata, który go otacza. Polecam zdecydowanie.

Kto podróżuje dwa razy żyje.

Kto podróżuje dwa razy żyje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

10 najciekawszych opowieści zebranych z licznych podróży autora w jednym miejscu. Ciekawie, plastycznie czasem poruszające i nostalgicznie acz bez zbytniego patosu. Mi jeszcze przypadła do gustu z powodu tego iż na 10 opowiadań w 3 miejscach byłem, więc tym bardziej te teksty wywołały u mnie wspomnienia Gruzja, Nikozja czy Betlejem ehh...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawy styl autora, bez koloryzowania, bez udziwniania, bez prywatnych wstawek. Książka bardzo dobra!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo podoba mi się styl w jakim pisze Pan Tadeusz Biedzki - prosty, bez udziwnień, bez zbędnych opisów. 10 Bram Świata to dziesięć szalenie ciekawych historii. Każda z nich mogłaby być oddzielną książką.

• Audiobooki
  • Podróżnicze
  • Podróże
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Dziesięć bram świata