Dziesięć bram świata

Bernardinum
Azja Afryka Ameryka Łacińska reportaż podróże dzienniki wspomnienia listy
literatura podróżnicza
Azja Afryka Ameryka Łacińska reportaż podróże dzienniki wspomnienia listy

Calkiem ciekawa książka, ale niezbyt mi podpasował styl w jakim jest napisana.

Taka sobie książka, Kapuściński to to nie jest, ale warto się udać w tą podróż niestandardowymi szlakami i to jest największa zaleta tej książki. Autor zagląda za kulisy życia krajów, konfliktów i obyczajów. Prezentuje te zagadnienia jednostronnie z punktu widzenia opowiadacza z danego rozdziału więc wskazane jest wyposażyć się w ogólną wiedzę "na temat".
Jak nie macie...

Wspaniale napisane krótkie reportaże z miejsc mało popularnych i nie turystycznych.

Jednym słowem : ROZCZAROWANIE.
Książki podróżnicze uwielbiam. Czytam wszystko co tylko w tym temacie wpadnie mi w rękę.
Biorąc pod uwagę ilość dobrych ocen na tym oto portalu, spodziewałam się naprawdę dobrej literatury podróżniczej.
No i niestety zawiodłam się.
Autor próbuje pokazać różne miejsca na świecie od strony mało znanej turystom biur podróży i to jest...

Jak dla mnie książka słaba, opisy poszczególnych wypraw bez polotu. Raczej nie wybiorę się w kolejną podróż z tym autorem

Nie jest zla ale uwielbienie autora do kosciolow i ich opisywania jest dziwne, szczegolnie w porownaniu do innych upodoban.

dzięki tej książce przypomniałam sobie, że lubię czytać książki podróżnicze. 10 bardzo ciekawych historii, dzięki którym poznamy sporo świata i historii, polecam.

Książka „Dziesięć Bram Świata” Tadeusza Biedzkiego to swoista podróż po niesamowitych zakątkach świata. To nie jest zwykła książką podróżnicza, to swego rodzaju emocjonalny przewodnik po miejscach, które często zostały już zapomniane.
Publikacja została napisana w sposób, który pozwala, każdy rozdział traktować jako osobną historię, Książki nie musisz czytać od pierwszego...

Książka to dziesięć niezwiązanych ze sobą opisów przygód autora z różnych zakątków naszego globu. Wielokrotnie odnoszą się one do życia zwykłych, przeciętnych mieszkańców, czy też na pozór mało istotnych zdarzeń, które jednak ukazują większy problem i życie codzienne danego regionu. Książka przyzwoita z dużą ilością dobrej jakości zdjęć. Może jakoś nie zachwyca ale mogę ją...

książka której bym nie kupiła ale ciekawią mnie inne strony świata, autor zabiera nas m.in. do Gruzji, Indii na pogranicze Syryjsko-Palestyńskie, wymieniam to co pamiętam nie jest tego za wiele, historii jest dziesięć z różnych krańców świata, krótki opis obyczajów i "przygód" przeżytych przez autora, próba wytłumaczenia pewnych zjawisk, ciekawe to ale strasznie ulatuje....

Dyskusje

• Podróże
  • Audiobooki
  • 2017
  • 2015
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Dziesięć bram świata