No.6 #2

2015-01-01
Paulina Ślusarczyk-Bryła
no.6 akcja manga science fiction shoujo sci-fi shounen-ai

Okładka książki No.6 #9 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #9 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #8 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #8 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #7 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #7 Atsuko Asano, Hinok...
Okładka książki No.6 #6 Atsuko Asano, Hinoki Kino
No.6 #6 Atsuko Asano, Hinok...

Jeszcze lepsza część niż poprzednia. Mimo tego że bohaterowie są z dwóch różnych światów, a ich charaktery są po przeciwnych biegunach, to jest w ich relacji coś co sprawia że idealnie się dopełniają.

Po sięgnięciu po drugą część mangi poczułem kolejne pozytywne zaskoczenie. W pierwszej poznaliśmy nowoczesny świat idealny, w którym zaczęło dziać się coś niepokojącego. W drugiej z kolei przeskakujemy na drugą stronę lustra i znajdujemy się już w kompletnie odmiennym środowisku. Jest brudno, brutalnie i zaskakująco. Mam już całkowitą pewność, że chcę kontynuować przygodę z mangą No.6.

1931

Mnie to aż tak nie jara. Zresztą czym się cieszyć, cytatami z "Makbeta"? Fiuturostycznym, utopijnym miastem który się wcale utopijnym nie okazuje być?

Wciąga i to bardzo ale też nie ukrywam że jedna gwiazdka więcej za ten cytat Rimbauda.

O wiele bardziej podoba mi się manga niż anime. Nie przepadam za związkami homo ale w zamian za ciekawą historię chciałabym przeczytać cała mangę. Humor też niczego sobie

Szczurowi udaje się usunąć z organizmu Shiona śmiercionośną pszczołę, jednak na skutek infekcji włosy chłopaka tracą kolor, natomiast na jego ciele pojawia się długa czerwona blizna. Wszystko wskazuje na to, że No.6 staje w obliczu zagrożenia plagą.

Tymczasem Shion ku swojej grozie i zdziwieniu zaczyna poznawać okrutną rzeczywistość Bloku Zachodniego. Szybko do niego dociera, że w tym miejscu życie ludzkie niewiele jest warte, a prawo dżungli stanowi łagodny eufemizm dla zasad, które w nim panują. Czy chłopak będzie w stanie odnaleźć się w tym świecie? I czy zdoła na zawsze odciąć się od rodzinnego miasta?

Pierwsze na co zwróciłam uwagę to oczywiście okładka. Zastanawiało mnie w niej jedno: Dlaczego Shion wygląda jak albinos? O ile mnie pamięć nie myli w pierwszej części miał on jeszcze kruczo czarne włosy. Ale spokojnie, spokojnie wszystko zostało wyjaśnione, a ja przypomniałam sobie szybko w głowie co działo się w pierwszym tomie.

Shion decyduję się na ucieczkę z No.6 wraz ze Szczurem do Bloku Zachodniego. Takie postanowienie niesie za sobą spore konsekwencje. Shion to chłopak wychowany w dostatku, więc gdy ujrzał on jak wygląda typowe życie mieszkańców Bloku Zachodniego miał wrażenie, że się nie odnajdzie w tej rzeczywistości. Lecz pamiętajmy o tym, że „opiekuje” się nim Szczur, który zna te miejsca bardzo dobrze. Pojawiają się nowi bohaterowie, a jeden z nich jest nawet widoczny z tyłu okładki. Akcja rozwija się w niezłym tempie, nie za szybko, nie za wolno. Mamy przeświadczenie, że nic nas ciekawego nie ominie. I to w zasadzie prawda! Czytając ten tomik na pewno nikt nie powinien powiedzieć, że jest nudno. Dzieje się wiele, znajdziemy w nim dużo różnych sytuacji, które raz może i zadziwią, a raz rozśmieszą. Tak, humor jaki był taki jest. Mogłabym wręcz stwierdzić, że jest go nawet ciut więcej niż we wcześniejszym tomie, co większości czytelników powinno cieszyć :)

Relacja Szczura i Shiona jest przesłodka. Szczur traktuje Shiona niczym młodszego brata, sam czasem zastanawiając się właściwie po co mu to wszystko było? Ciekawa postać. Człowiek zagadka. Trzeba jednak przyznać, że niezmiennym jego plusem zostaję to, że kocha on słowo pisane.

Kreska pozostaję w dalszym ciągu na dobrym poziomie, jest nawet lekka poprawa co do pierwszego tomu. Wszystko naprawdę interesująco się rozwija.

Podsumowując, ten tomik jest lepszy od pierwszego! Dalsze losy bohaterów zapowiadają się ekscytująco. Będzie się działo, także już zabieram się za trzeci tom, a tych którzy jeszcze nie zapoznali się z tą historią gorąco zachęcam po przeczytania ;)

„No.6 to potwór w masce anioła.” – Atsuko Asano („No.6: Tom 2”)

Tę i inne recenzje zostały opublikowane także na moim blogu o recenzjach książek: http://zapachstron.blogspot.com/

Serdecznie zapraszam :)

Kolejny tom mangi No.6 jest arcydziełem. Doskonale rozwijająca się fabuła (w odpowiednim tempie),kreska- mistrzostwo, a część kończy się w takim momencie, że grzechem jest nie sięgnąć po następny tom. Chociaż dużo bardziej polecam powieść niż mangę, dotrzymuje ona jej kroku :)

Super! Jeśli "No.6" dalej będzie trzymać ten poziom (a na to liczę <3),to zostanie jedną z moich ulubionych mang :D

Facet, który sprezentuje mi serię książek, zostanie moim mężem. A przynajmniej kandydatem na męża.

Uwielbiam.

Uwielbiam.

I co mogę tutaj napisać? Chyba najbardziej będzie wymowny fakt, że od razu po przeczytaniu, poleciałam do księgarni po następną część. :-D

• Manga
  • Manga