Największe operacje szpiegowskie XX wieku

Ernest Volkman Wydawnictwo: Książka i Wiedza powieść historyczna
Książka i Wiedza
powieść historyczna
2008-01-01

To druga książka Volkmana, którą miałem przyjemność przeczytać. Autor wybrał i opisał operacje szpiegowskie, które stanowią podstawy filmów, czy też powieści szpiegowskich. "Piątka z Cambridge" i operacja "Plumbat" to tylko dwa rozdziały z 22, które okraszone są smaczkami w postaci szczegółów ukazujący zagmatwany świat szpiegostwa.

Całkiem niezłe. Warte lektury

W książce autor ukazuje jak duży wpływ na bieg wydarzeń w XX wieku miały służby wywiadowcze różnych państw. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych służbami specjalnymi, ale też tych, które chcą spojrzeć szerzej na historię XX wieku i jej niuanse wywiadowcze.

• Popularnonaukowe i poradniki
  • Szpiedzy