Malarstwo Białego Człowieka t.7

Dodam tylko, że w tym tomie to już Waldemar Łysiak bez skrępowania wylewa niechęć do kobiet. Chłoszcze wręcz przewrotną kobiecą naturę i widać że głęboko to w nim siedzi. Pojawia się też więcej nawiązań do polityki, co jest jeszcze bardziej męczące.

Ale książka bardzo dobra mimo wszystko.

Ale książka bardzo dobra mimo wszystko.

Najlepszy tom? Może, może. Okazało się między innymi, że rozdział o Boucherze z tomu VI był jeno przygrywką do spektakularnego przedstawienia mieszanki sztuki z erotyką (kwintesencji Łysiaka) w tomie VII. Rozdział o Fragonardzie i następujący po nim rozdział "ogólnoerotyczny" to autor całkowicie w swoim żywiole. Ale mistrzowskie są też rozdziały poświęcone Davidowi, Blake'owi, Goi. Humor Łysiaka również w najlepszym wydaniu. Mimo paru dość znaczących różnic światopoglądowych pomiędzy mną a autorem, zaczynam go już naprawdę bardzo lubić jako osobę prywatną, a nie tylko jako opowiadacza o sztuce. Rozstanie, tak już bliskie, napełnia mnie potwornym żalem.

9.0/10

Dodaj cytat z książki Malarstwo Białego Człowieka t.7