Absurdy PRL-u

Piotr LipińskiMichał Matys Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN literatura faktu
Wydawnictwo Naukowe PWN
historia Polska PRL
literatura faktu
historia Polska PRL

Sięgając po ten tytuł nie spodziewałam się takiego podejścia do tematu. Było lekko, z humorem, chociaż często sprawy poruszane były poważne. Począwszy od braków w papierze toaletowym, po życie codzienne i Pewexy. Osobiście żyłam już w wolnej Polsce, przez co czasów PRL nie uświadczyłam, ale ta książka dała mi wiarygodny i miło podany obraz, który w połączeniu ze...

Hmmm jak ocenić tą książkę? Kilka ciekawych rozdziałów, które poruszają mniej znane fakty z PRL. Kilka, które, mam wrażenie, zostały rozpisane na wielu stronach, na siłę.
Troszkę humoru, troszkę nostalgii, troszkę dramatu i smutku. Część z tego co opisali autorzy pamiętam i miałem krótką wycieczkę w czasy dzieciństwa.
Temat na pewno ciekawy, ujęty w popularyzatorki styl,...

Dobry krok w kierunku popularyzacji - ale lekko koślawy.
Samą książkę naprawdę dobrze się czyta - dlatego doceniam jej walory popularyzacyjne. Dla osób, które nie interesują się historią, nie lubią się zagłębiać w jej meandry, będzie przyjemną lekturą.
Niemniej sama książka jest niepełna, zawiera niedopowiedzenia. Brakowało mi w niej ukazania tego, że ta rzeczywistość...

Taka smutna rzeczywistość, że w szkole nigdy nie uczyli mnie historii dalej niż do II wojny światowej. Książka jest dobrym wstępem, żeby zainteresować się historią Polski z tego okresu, więc pewnie będę szukać kolejnych pozycji.

Jako rocznik 92' te czasy są mi zupełnie obce, czasem ktoś coś wspominał, opowiadał. Wiele sytuacji rzeczywiście absurdalnych. Ciężko sobie to...

Książka opisująca realia życia w PRL-u. Dla osób, które znają tamte czasy z opowiadań rodziców bądź dziadków, to krótka lekcja obyczajowości i życia codziennego, a dla osób pamiętających PRL, podróż sentymentalna - niejednokrotnie śmiech przez łzy.

Przyjemne pokazane i napisane świat PRL-u. Dla większości odległy ubiegły wiek. Dla osób, które żyły w tamtym okresie powrót do wspomnień i opowiadań. Dla mnie jako młodego pokolenia, które urodziło się w latach 90-tych jest lekcją historią, ale taką którą warto znać.

Mam ogromny sentyment do okresu PRLu, choć urodziłam się pod koniec lat 80- tych. Bardzo dużo pamiętam z tamtego czasu. Książka "Absurdy PRLu" przywołała bardzo dużo fajnych wspomnień: byłam małym szkrabem, a pamiętam kartki i krem Pani Walewska i nie tylko to.
Książka jest bardzo ciekawa, opisuje interesujące historie, o których mało się dziś mówi. Może ona być również...

Książka bardzo ciekawa. Młodemu pokoleniu pozwoli zrozumieć co oznacza PRL, starszemu powspominać czasy kiedy Polska była innym światem.

Dobra. Ciekawa. Momentami naprawdę zabawna lub niemiłosiernie przerażająca absurdem sytuacji...ale też miła i lekka lektura.

Trochę chaotyczny zbiór reportaży o absurdach PRL-u, które nie chwyciły mnie za serce. Spodziewałam się czegoś lepszego.

Dyskusje

• E-book