Mizantrop na Capri

słowo/obraz terytoria
2011-01-01
2011-01-01
Andrzej Kopacki

Okładka książki Literatura na Świecie nr 01-02/2014 (510-511) Johannes Bobrowski, Erika Burkart, Elfriede Gerstl, Durs Grünbein, Wolfgang Hilbig, Peter Huchel, Elfriede Jelinek, Sarah Kirsch, Karl Krolow, Michael Krüger, Christoph Meckel, Herta Müller, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Thomas Rosenlöcher, Evelyn Schlag, Wendelin Schmidt-Dengler, Peter Turrini
Ocena 10,0
Literatura na ... Johannes Bobrowski,...
Okładka książki Berlin Tales Inka Bach, Carmen-Francesca Banciu, Larissa Boehning, Helen Constantine, Ulrike Draesner, Alfred Döblin, Julia Franck, Annett Gröschner, Durs Grünbein, Uwe Johnson, Wladimir Kaminer, Siegfried Kracauer, Günter Kunert, Monika Maron, Lyn Marven, Kathrin Röggla, Fridolin Schley, Wolfdietrich Schnurre, Kurt Tucholsky, Emine Sevgi Özdamar
Ocena 4,0
Berlin Tales Inka Bach, Carmen-F...

Dla mnie arcydzieło. Mądra, wymagająca poezja w tłumaczeniu p. Andrzeja Kopackiego. Wydana w wspaniałej, dwujęzycznej serii. Cóż, czasami trzeba poznać starożytnych, żeby poznać siebie.

Wiersze, które po premierze "Capri. Wyspy uciekinierów" brzmią mi jakby napisał je Cristiano Lupa. Too bad.

Imponujące, ale nie dla mnie. To nie jest typ poezji, który lubię najbardziej.

Imponujące, ale nie dla mnie. To nie jest typ poezji, który lubię najbardziej.

Dodaj cytat z książki Mizantrop na Capri