Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy

Okładka książki Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy Dominic Walliman
Okładka książki Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy
Dominic Walliman Wydawnictwo: Entliczek Seria: Mały Astrokot popularnonaukowa dziecięca
28 str. 28 min.
popularnonaukowa dziecięca
Mały Astrokot
Entliczek
2022-01-01
2022-01-01
28 min.
Katarzyna Rosłan
Astrokot kot gwiazdy kosmos wszechświat

Okładka książki Rakiety kosmiczne z profesorem Astrokotem Ben Newman, Dominic Walliman
Rakiety kosmic... Ben Newman, Dominic...
Okładka książki Odyseja po ludzkim ciele z profesorem Astrokotem Ben Newman, Dominic Walliman
Odyseja po lud... Ben Newman, Dominic...
Okładka książki Atomowa przygoda profesora Astrokota Ben Newman, Dominic Walliman
Atomowa przygo... Ben Newman, Dominic...

Hej, czy macie w domu małego fana Kosmosu? 😊 Jeśli tak, zapraszamy do lektury książki „Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Entliczek. Autor Dominic Walliman jest fizykiem, który popularyzuje wiedzę z tej dziedziny już dla najmłodszych dzieci. Ta książka będzie ciekawą lekturą dla małych fanów Kosmosu, dzięki której dowiedzą się więcej nie tylko o gwiazdach. Książka przedstawia misję Profesora Astrokota, który wraz z przyjaciółmi wyrusza statkiem kosmicznym w Kosmos. ⭐ Razem z nimi czytelnicy mają okazję poznać gwiazdy i dowiedzieć się różnych ciekawostek o Kosmosie. Dzieci przeczytają tutaj o gwiazdach, ich powstawaniu, czarnej dziurze, grawitacji, galaktykach, Drodze Mlecznej, właściwościach światła, roku świetlnym, Słońcu, Andromedzie, gwiazdozbiorach. Czytelnicy dowiedzą się, jak można obserwować gwiazdy, czym jest teleskop, obserwatorium, jak wygląda życie poza Ziemią, a także poznają wiele innych ciekawostek. 👏 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/profesor-astrokot-obserwuje-gwiazdy.html

Marzenie wielu, natchnienie artystów, romantyczna sceneria kochanków. Zjawiskowe, migoczace, hipnotyzujące.
Gwiazdy!

Dziś wraz z profesorem Astrokotem oraz jego przyjaciółmi - Felicją oraz Astromyszką zapraszam Was w niezwykłą podróż do gwiazd. Młody odkrywca dowie się z tej przepięknie wydanej publikacji, między innymi
⭐Co to właściwie są gwiazdy?
⭐Jak powstają i jak umierają? I co ma z tym wspólnego czarna dziura?
⭐Czym jest galaktyka?
⭐Do czego służy teleskop?
⭐Ile trwa rok świetlny?
⭐Rozpoznawać gwiazdozbiory.

Jeśli macie w domu małego fascynata gwiazd i kosmosu lub po prostu ciekawego świata małego odkrywcę, to koniecznie sięgnijcie po Astrokota. Ten sympatyczny kocur zapewni Wam całkiem sporą dawkę wiedzy, podaną w ciekawy, przystępny i zrozumiały dla dziecka sposób. GWIAZDY to najnowszy tom w serii Mały Astrokot, która dzięki licznym ciekawostkom idealnie sprawdzi się u ciekawych świata przedszkolaków, a nawet Maluchów już od 3 roku życia.
W tej serii ukazały się Układ Słoneczny, który kupiłam już dawno i Wam tutaj pokazywałam oraz Rakiety kosmiczne - których nie mamy jeszcze, ale chyba będę musiała uzupełnić😉. Jednak Astrokot to także świetna popularnonaukowa seria dla "Starszaków", tak w wieku 7+ - znajdziecie tam Morska Wyprawę, Odyseję po ludzkim ciele, Atomową przygodę czy odkrywanie Kosmosu.
Jednym słowem - Astrokot dla każdego coś dobrego, a trzeba jeszcze dodać, że seria jest pięknie wydana, w twardej matowej oprawie, na dobrej jakości papierze. A Gwiazdy mają błyszczące zdobienia na okładce ⭐

Gwiazdy!

⭐Co to właściwie są gwiazdy?
⭐Jak powstają i jak...

• Dla dzieci