Cienie przeszłości

Penny Jordan Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Złota Kolekcja literatura obyczajowa, romans
Lingering Shadows
Krystyna Sławińska
Złota Kolekcja
fortuna oszustwo ambicja marzenia

Romans jakich wiele.
Nic polotnego, ambitnego. Czyta się za to szybko i odrywa od rzeczywistości. Takie miałam co do tej książki wymagania i zostały spełnione.

Znudziła mnie ta książka.

Ledwo przebrnęłam. Książka momentami nudnawa i na siłę. Za dużo powtarzających się opisów emocji które sprawiały że miałam ochotę po prostu je pominąc, bo w kółko to samo. Niby historia miłości a jak się okazuje bohaterowie prawie ze sobą nie rozmawiali przez całą książkę i na samym końcu wyznają sobie miłośc. Ksiazki eneralnie nie polecam i uważam za trochę płytka.

Czy kariera ważniejsza może być od szczęścia rodziny ? Czy wybory , których się dokonuje dają spełnienie w życiu ? To pytania , które nasunęły mi się po przeczytaniu tej powieści. Nie czyta się ją łatwo , ale warto przeczytać .

Cienie przeszłości-dzieciństwa-cienie ojców, ciągną się za głównymi bohaterami przez całe ich dorosłe życie. Są to prawie czterdziestolatkowie. Niosą oni ze sobą nie mały bagaż doświadczeń życiowych. Porażki i sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Trudne wybory, niełatwe decyzje, miłość do dzieci, strach przed samotnością...
Podobało mi się:) Polecam.

Kilka wątków i głównych postaci ma ta książka. Czytałam ją z przyjemnością, szybko i w miarę z zainteresowaniem, choć na początku trochę wydawała mi się stereotypowa, schematyczna. Jakaś tajemnica odkryta w zapiskach zmarłego ojca, sięgająca okresu wojny, biznes, którego celem jest wykupienie małej upadającej firmy farmaceutycznej w Anglii, spotkanie pary bohaterów podczas...

Po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron, powiedziałam koniec i odłożyłam na półkę. Zmobilizowałam się i sięgnęłam po nią po raz drugi i nie żałuję. Da się ją przeczytać i zrobiłam to z przyjemnością.

• Romans
  • Penny Jordan
  • Romans
  • 2018
  • Przeczytane 2015
  • Dawne dzieje...Harlequin
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Cienie przeszłości