ZŁAP BYKA ZA ROGI, czyli półżartem o pułapkach językowych

Okładka książki ZŁAP BYKA ZA ROGI, czyli półżartem o pułapkach językowych Agnieszka Frączek
Okładka książki ZŁAP BYKA ZA ROGI, czyli półżartem o pułapkach językowych
Agnieszka Frączek Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Na końcu języka literatura dziecięca
48 str. 48 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Na końcu języka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literatura
Data wydania:
2014-10-30
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-30
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376723372
Tagi:
Agnieszka Żelewska logopedia nauka wymowa ortografia
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Gdybym był dziewczynką / Gdybym była chłopcem Grzegorz Kasdepke, Anna Onichimowska
Ocena 6,3
Gdybym był dzi... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Christian Heinrich, Christian Jolibois
Ocena 7,9
Jeden za wszys... Christian Heinrich,...
Okładka książki Gwiazdka z nieba Liliana Bardijewska, Ewa Poklewska-Koziełło
Ocena 7,2
Gwiazdka z nieba Liliana Bardijewska...
Okładka książki Opowiadania o zwierzętach. Polscy pisarze dzieciom Katarzyna Bajerowicz, Grażyna Bąkiewicz, Liliana Bardijewska, Paweł Beręsewicz, Marcin Brykczyński, Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Kalina Jerzykowska, Mikołaj Kamler, Barbara Kosmowska, Magdalena Kozieł-Nowak, Irena Landau, Olga Masiuk, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Barbara Stenka, Tomasz Trojanowski, Paweł Wakuła, Wojciech Wróbel
Ocena 7,5
Opowiadania o ... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Ocena 7,1
Klifka. Opowie... Iwona Cała, Barbara...

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1841
1841

Na półkach: ,

Coraz częściej literatura dla dzieciaków mnie zaskakuje. I to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Bo ja rozumiem, że można pisać piękne opowiadania o wszystkim. Uczyć w ten sposób dzieci dobrego zachowania, tolerancji itp. Poprzez opowiadania pokazywać dziecku piękno tego świata, zapoznawać dziecko z historią, sztuką czy ważnymi osobistościami. No nie wiem sama. Na pewno pomysłów na taką twórczość jest tyle ilu wspaniałych pisarzy. Ale żeby poprzez poezję uczyć dzieci jak pisać i mówić poprawnie? Nie uwierzyłabym, gdybym nie zobaczyła tego na własne oczy. Naprawdę.

Dziś więc kolejna książka, którą kocham. Bo jak tu nie kochać książki, która bawi i uczy jednocześnie. I to w dodatku tak uczy, że choćbyśmy nie wiem jak bardzo się starali - nie zapomnimy tych wszystkich rad i wskazówek do końca życia. Bowiem autorka tej lektury "wytyka" nam różne błędy w zabawny i ciekawy sposób. Każda bowiem zasada, czy też błąd, który dość często się pojawia w naszej potocznej mowie jest najpierw pokazana za pomocą krótkiego i wesołego wierszyka. A dopiero po jego przeczytaniu znajdziemy krótkie wyjaśnienie danego problemu. Tak by utrwalić sobie, bądź też lepiej zrozumieć dane zagadnienie.

A o czym konkretnie przeczytamy w tej książeczce? Na początek autorka zwraca nam uwagę na to, jak mali chłopcy często zamiast mówić poszedłem, doszedłem czy przyszedłem skracają sobie nieco te wyrazy mówiąc niegramatycznie poszłem, doszłem czy przyszłem. Potem między innymi dowiemy się jak należy właściwie odmieniać takie wyrazy jak gdakać, krzyknąć, zamknąć itp. Kiedy stosować zaimek to, a kiedy te, jak odmieniać takie imiona jak Iwo czy Brunon albo co to takiego cudzysłów i kiedy powinno się go stosować. W tej książce podobały mi się również bardzo te "lekcje", w których autorka tłumaczy niektóre podobne do siebie wyrazy. Na przykład: adoptować i adaptować itp. Lub wierszyk, w którym dowiemy się jak odmieniać wyraz kisiel.

Tak naprawdę to mogłabym wymieniać tych zagadnień jeszcze wiele. Nie ukrywam, ze kilka wskazówek Agnieszki Frączek przydało się również i mnie. Powiem Wam w sekrecie, że od zawsze miałam kłopot, czy powinnam mówić "wymyślić" czy "wymyśleć". Albo 12 grudnia, czy 12 grudzień. I choć dla wielu z Was pewnie to nie stanowi kłopotu, ja nie raz długo się nad tym głowiłam. Teraz już mam to z głowy. Dzięki tej właśnie książeczce dla dzieci moje wątpliwości zostały rozwiane. A wskazówki jak mówić i pisać poprawnie utkwiły mi w głowie na dobre. Jestem więc przekonana, że ta lektura przyda się również moim dziewczynkom. W języku poleskim jest przecież tak wiele różnych wyjątków do zapamiętania. Wiem, że i bez tej lektury na pewno prędzej czy później moje córki wszystkie by zapamiętały, ale dzięki niej z całą pewnością stanie się to znacznie szybciej.

Gdybyście jeszcze mieli jakiekolwiek wątpliwości co do sensu posiadania tej właśnie lektury w swojej biblioteczce dodam jeszcze, że jest to książeczka, którą warto mieć nie tylko dlatego, że jest bardzo mądra. Nie tylko dlatego, że można się z niej wielu rzeczy dowiedzieć i bardzo wiele nauczyć. Ale również dlatego, że ta książeczka jest po prostu urocza, a wierszyki w niej zawarte czyta się szybko i z wielka przyjemnością. Fakt, dotyczą one tych wszystkich zagadnień, które wymieniłam powyżej, ale to nie znaczy, że powinniśmy sięgać po nią tylko po to by się czegoś dowiedzieć lub rozwiać jakieś nasze wątpliwości. I bez tego lekturę tą czyta się z przyjemnością. A ponieważ te krótkie rymowanki łatwo wpadają w ucho - chcąc nie chcąc i tak się tego wszystkiego uczymy. Ot tak, podczas zwykłej zabawy.

Moja Ala już rozpoczęła przygodę z samodzielnym czytaniem i pisaniem. Fakt, do gramatyki jeszcze nie doszła, ale wiem, że prędzej czy później ta lektura bardzo jej się przyda. Jestem pewna, że dzięki niej uniknie wielu błędów, które mnie w szkole przyprawiały o dreszcze. "Dlatego, że" czy "dlatego, bo"? "Wziąć" czy "wziąść"? "Na dworzu" czy "na dworze"? Ot, takie przykłady, które szybko i sprawnie wyjaśnia nam autorka w tej książce. Zatem jeśli nie chcecie wpaść w żadną pułapkę językową - sięgnijcie po te lekturę. Warto!!!

Coraz częściej literatura dla dzieciaków mnie zaskakuje. I to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Bo ja rozumiem, że można pisać piękne opowiadania o wszystkim. Uczyć w ten sposób dzieci dobrego zachowania, tolerancji itp. Poprzez opowiadania pokazywać dziecku piękno tego świata, zapoznawać dziecko z historią, sztuką czy ważnymi osobistościami. No nie wiem sama. Na pewno...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    25
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    5
  • Samodzielne
    2
  • Teraz czytam
    1
  • 2018
    1
  • Zosia
    1
  • Lit. polska
    1
  • Dla Przemka
    1
  • Dziecięce
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki ZŁAP BYKA ZA ROGI, czyli półżartem o pułapkach językowych


Podobne książki

Przeczytaj także