Kup teraz - 19 ofert w cenie od 16.49 zł do 34.97 zł

Bracia Lwie Serce

Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Astrid Lindgren literatura dziecięca
Bröderna Lejonhjärta
2017-01-01
9788310120229
Teresa Chłapowska
Astrid Lindgren

Prostolinijna. To pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl, kiedy myślę o tej książce. Astrid Lindgren zaskarbiła sobie moją uwagę i serce kolejną pozycją. Bracia Lwie serce to książka, którą z przyjemnością polecę dzieciom - swoim i nie tylko. Jest to książka o umiłowaniu wolności, o odwadze i przełamywaniu własnych lęków i o braterskiej więzi. Ze wzruszeniem myślę o...

"Obmacałem się dokładnie i poczułem, że jestem i zdrowy i wesoły w każdej części ciała. Po co mi w takim razie uroda? I bez niej moje ciało było takie szczęśliwe, jak się całe śmiało."

Piękne to uczucie, gdy siadasz do książki przeznaczonej dla młodego czytelnika i odkrywasz, że i ty, dorosły czytasz doskonale zawarty w niej kod. Otwiera się przed tobą młodzieńczy świat...

Książka Astrid Lindgren Bracia Lwie Serce jest dla mnie niekwestionowanym arcydziełem. Wracałam do niej na różnych etapach swojego życia(po raz pierwszy przeczytałam jako uczennica podstawowki, potem wróciłam do niej jako nastolatka, kolejny raz sięgnęłam po nią już w życiu dorosłym). Za każdym razem odkrywałam ją na nowo. Dostrzegałam różne inne rzeczy. Na zawsze ta...

Piękna, wdzięczna historia. Czytałam ją kupę lat temu, w podstawówce, ale na pewno zrobię jej reread.

Jedna z najlepszych książek jaką miałam okazje przeczytać w dzieciństwie

Jedna z najbardziej wzruszających książek, jakie czytałam. Bardzo piękna historia. Każdy powinien ją przeczytać, bo warto. To była chyba najlepsza lektura w szkole w ciągu wszystkich szkolnych lat.

Szczerze poruszająca, intrygująca i pełna wartości. Jest książką pełną ciepła, bezinteresowności i miłości.

Wyśmienita książka. Czyta się ją z przyjemnością od początku do końca. Poruszająca historia, która bardzo mnie wzruszyła.

Koncept popełniania samobójstwa, żeby przenieść się do innej krainy, uważam za słaby, głupawy; można by to rozwiązać inaczej, ciekawiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dla mojej 5-latki momentami trudna w odbiorze. Jednak skłaniała nas do wielu ciekawych rozmów. Na pewno nie był to stracony czas...

6 586
  • Lektury