Szefologika, czyli logika szefowania

Okładka książki Szefologika, czyli logika szefowania Paulina Polko, Roman Polko
Okładka książki Szefologika, czyli logika szefowania
Paulina PolkoRoman Polko Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2014-04-28
2014-04-28

Okładka książki RozGROMić kryzys. Jak żyć w świecie doświadczonym przez pandemię, kryzys i wojnę Paulina Polko, Roman Polko
RozGROMić kryz... Paulina Polko, Roma...
Okładka książki Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci, terrorystów i ciągłej niepewności Paulina Polko, Roman Polko
Bezpiecznie ju... Paulina Polko, Roma...
Okładka książki RozGROMić konkurencję. Sprawdzone w boju strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania Paulina Polko, Roman Polko
RozGROMić konk... Paulina Polko, Roma...

Generał Polko to człowiek legenda. Jeśli wspomina ktoś GROM to jest pierwszą osobą, o której myśli większość osób.
Forma wywiadu wspaniałe pokazuje meandry myślenia lidera, który umocnił tą elitarną jednostkę.
Wiele daje do przemyślenia dla managerów - sposób postępowania i kreowania siebie jako lidera.
Warta polecenia każdemu, nie tylko liderom związanym z wojskiem czy policją.

Warta polecenia każdemu, nie tylko liderom związanym z wojskiem czy...

Zarządzanie tylko pozornie jest łatwe. W praktyce to niezwykle ciężka praca, która niejednokrotnie powoduje porażkę. Z tego powodu trzeba wiedzieć, jak robić to dobrze.

Książka „Szefologika, czyli logika szefowania” ma za zadanie w tym pomóc. Książka jest pisana w formie dialogu pomiędzy mężem, a żoną. Mąż, czyli Roman Polko to weteran jeśli chodzi o wojskowość, jego osiągnięcia można wymieniać i wymieniać, ale myślę, że wystarczy powiedzieć, że był dowódcą GROM’u. To on gra główne skrzypce w całej książce, dzieląc się swoim ogromnym doświadczeniem. Żona, Paulina Polko to była dziennikarka, której pasją jest szeroko rozumiane przywództwo. Ona w książce raczej dopowiada i zadaje pytania. Mimo tego, nie jest to wywiad, a dialog.

Książka rozprawia na temat zarządzania ludźmi, znajdziemy w niej mnóstwo nawiązań do wojska. Naprawdę roi się w książce od przykładów. Nie ma w niej dużo rad, jest bardziej lekką książką na nielekkie tematy. Mimo to, dużo można z niej wynieść, jeśli zarządza się ludźmi. Jeśli miałbym streścić sposób zarządzania przedstawiony w książce, to jest to hybryda wojskowego twardego dowodzenia i merytorycznego, pokornego współpracowania. Autorzy niejednokrotnie nie zgadzają się z popularnymi tezami apropo zarządzania. Przy tym argumentują swoje zdanie, podpierając je przykładami.

Podczas czytania poznajemy sposób działania terrorystów i ich światowej klasy planowanie. W książce znajdziemy dużo case-study na przykładzie np. terrorystów i katastrofy smoleńskiej.

Mając książkę w ręku czułem lekki dysonans. Mam wrażenie, że okładka i grafika występująca w książce nie pasuje do treści. Jednak nie ujmuje to książce, a pokazuje jedynie, że autorzy nie boją się wychodzić przed szereg i nie patrzą na inne książki o zarządzaniu ( zazwyczaj bardziej oficjalne i formalne).

Książka jest przeznaczona dla osób, które zarządzają innymi. I takim osobom ją polecam. Nie ma znaczenia czy to w korporacji, w małej firmie, czy może nawet w wojsku.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Pozycja daje wgląd w sposoby skutecznego zarządzania, pokazuje dobre praktyki i wyjaśnia ich zasadność. Argumenty są rzeczowe, a dane konkretne.

Dla mnie wielkim zaskoczeniem jest jak trafnie został zreferowany fenomen terroryzmu na Bliskim Wschodzie, wraz z wydarzaniami, które dopiero miały mieć miejsce. Tym bardziej ukłon dla autorów.

Polecam.

Polecam.

Ciekawa książka, która dobrze się czyta, wiele porównać do wojska gdzie zarządzanie to podstawa.
Autor robi wiele ciekawych wywodów i dygresji związanych ze swoją służbą wojskową. Polecam, kilka stwierdzeń daje do myślenia.

pozycja ciekawa, kupiłem w promocji za 10 albo 15 zł. Treść ciekawa, raczej dla męskiego grona odbiorców.

• Mały regał
  • Szukam
  • Poradniki, Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Szefologika, czyli logika szefowania