Bezpiecznie już było. Jak żyć w świecie sieci, terrorystów i ciągłej niepewności

Paulina PolkoRoman Polko Wydawnictwo: Onepress literatura faktu
Onepress
Hacking trolling sieć internet fake
literatura faktu
Hacking trolling sieć internet fake

Kupa wodolejstwa. Rozumiem, rozumiem, trzeba coś robić na emeryturze. Ogólnie książka jest ciekawa, ale można jej zawartość streścić w kilku zdaniach. "Bądź ostrożny idąc po ulicy, nie wpadnij pod samochód, nie daj się okraść w tramwaju." To są realne zagrożenia w Polsce, nie terroryści, nie zamachy bombowe, nie najazd "Ruskich".
Tyle w temacie.

Konflikt to interes! Mocarstwa prowadzą gry na całym świecie, a zwykli ludzie nie mają wpływu na te działania. Groźniejsze są jednak korporacje gromadzące nasze dane, jak Facebook, Google, itp.

Terroryzm jest skuteczną metodą wywierania nacisku na społeczeństwo, natomiast okazuje się, że ofiar nie ma wiele i nie jest to źródło zagrożenia, którego naprawdę należy się obawiać. Autor uczy swoich czytelników, aby przede wszystkim kierowali się zdrowym rozsądkiem.

• Audiobook
  • 2018