Na wszystko jest sposób

Okładka książki Na wszystko jest sposób Renata Piątkowska
Okładka książki Na wszystko jest sposób
Renata Piątkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2013-05-30
2007-11-02

Okładka książki Jak to się zaczęło? Mity o powstaniu świata Marcin Minor, Renata Piątkowska
Jak to się zac... Marcin Minor, Renat...
Okładka książki LEGO Books. Niezwykłe opowieści o smokach Reynoso Naibe, Nnedi Okorafor, Renata Piątkowska, Helen H. Wu
LEGO Books. Ni... Reynoso Naibe, Nned...

Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...
Okładka książki Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach Paulina Daniluk, Grzegorz Kasdepke
Kocha, lubi, s... Paulina Daniluk, Gr...
Okładka książki Dżok. Legenda o psiej wierności Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Dżok. Legenda ... Iwona Cała, Barbara...
Okładka książki Moje szczęśliwe życie Eva Eriksson, Rose Lagercrantz
Moje szczęśliw... Eva Eriksson, Rose ...

2062

Urocza, dojrzała książeczka dla prawdziwego dorosłego przedszkolaka, z prawdziwą, magiczną wkładką: opowiadaniami baśniowymi głównego bohatera, z których każde jest TYM NAJLEPSZYM!

Cudne rysunki dopełniają świetne treści - jestem pod wrażeniem:) Bez banalności, bez cukierkowości - zabawnie, prosto, bajkowo i kolorowo!

POLECAM!

POLECAM!

Wczoraj kolejny raz czytaliśmy ten zbiór opowiadań, lubimy zarówno historyjki, jak i dołączone do nich bajeczki. Ładny, choć nie idealny język, czasami opis postaci trąci stereotypem, ale w porównaniu do innych współczesnych pisarzy dla dzieci ta autorka nadal jest bezkonkurencyjna w pozytywnym znaczeniu. Polecamy wszystkie jej zbiory.

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

Tak, tak, tak. Polecam wszystkim dzieciom. Piękny język. Dowcip. Morał. Razem z moją córeczką świetnie się bawimy czytając tą książeczkę. To już kolejna pozycja tej autorki, która podobała się i mnie i mojej najmłodszej latorośli. I na pewno sięgniemy po inne opowiadania. I oficjalnie zostajemy fanami Autorki

ta książka była niezła ale na początku myślałem że opinia będzie wynosiła zero gwiazdek

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Kiedy czytam mojemu synowi, on bardzo często utożsamia się z postacią czytanej opowieści i w wyobraźni przenosi się w jej świat. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko jego sympatię zyskał kilkuletni Piotruś, bohater książki „Na wszystko jest sposób” wydanej przez Wydawnictwo Literatura. Dzieło pani Renaty Piątkowskiej zyskało również szersze uznanie i otrzymało nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci.

Pod zachęcającą okładką w twardej oprawie kryje się dziesięc historii, opowiedzianych z perspektywy małego przedszkolaka. Każda z nich jest mądrą i ciepłą opowieścią, w której czytelnicy znajdą coś dla siebie. Jest historia o sąsiadce, która na pierwszy rzut oka wygląda jak czarownica, są potwory w pokoju, z którymi trzeba się zmierzyć, czy zarazki, które trzeba wyprowadzić na spacer ;-) Na uwagę zasługuję opowieść o nowym chłopcu, który nie został od razu zaakceptowany przez dzieci, a także lekcja dobrego traktowania zwierząt. To wszystko przekazane jest w przystępny i interesujący sposób, co jest ogromną wartością tej książki.

Na końcu każdego rozdziału zawsze przychodzi pora na najlepszą bajkę wymyśloną przez Piotrka, która dopełnia opisywaną wcześniej historię. Bajki są niezwykłe i również wnoszą coś bardzo cennego w świat dziecka. W całej książce nie brakuje też zabawnych dialogów i sytuacji, które wyjątkowo podobały się mojemu synowi. A ilustracje w niej zawarte są bardzo fajne.

Piotruś jest rezolutnym chłopcem, bacznym obserwatorem świata, który każdego dnia uczy się czegoś nowego. Interesuje go wiele rzeczy, zadaje mnóstwo pytań, doświadcza również wielu emocji. Jednak na wszystko znajduje sposób :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Wspaniała pozycja dla cztero-pięciolatków a nawet starszaków, no i dla nas dorosłych. Dorosłych bawi a małych również uczy. Wesołe przygody Piotrusia z którymi nasze przedszkolaki na pewno znajdą coś wspólnego oraz pouczające bajki.
Wspaniała literatura dla wymagających rodziców i dzieci.
Dla mojego syna książka była na tyle dobra i pobudzała jego wyobraźnię, że nie narzekał na małą ilość kolorowych ilustracji.

Wspaniała literatura dla wymagających rodziców i dzieci.

Renata Piątkowska jest znaną, cenioną i nagradzaną autorką książek dla dzieci. Za całokształt swej twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłowicz. Trzy z jej książek wpisane zostały na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Wśród nich znalazła się książka "Na wszystko jest sposób", która dodatkowo otrzymała II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.

Głównym bohaterem książki jest mały Piotruś, przedszkolak, który z dnia na dzień coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że na wszystko jest sposób - np na zbyt wścibską babcię, która widzi rzeczy, których nikt inny nie jest w stanie dostrzec; na kłótnie pomiędzy kolegami, na brak wymarzonego zwierzątka z powodu uczulenia mamy, na potwory czające się w jego pokoju po zapadnięciu zmroku czy też na sąsiadkę uważaną przez niektórych za najprawdziwszą czarownicę. Pomagają mu w tym jego bliscy oraz niezwykle bogata wyobraźnia. Bardzo często wystarczają też dobre chęci, aby poradzić sobie z jakimś problemem.

Książka porusza tematy bliskie dzieciom, jak np pojawienie się i próba aklimatyzacji nowego dziecka w przedszkolu. Uczy dzieci wielu cennych, wartościowych rzeczy, jak chociażby tego, by zawsze doceniać starania innych, zamiast jedynie krytykować, bo coś nie do końca wyszło tak jak miało. Uczula na to, w jaki sposób powinno się traktować zwierzęta.

Dużym plusem książki jest jej wydanie. Twarda oprawa, dobrej jakości papier, odpowiednio duża czcionka oraz przepiękne ilustracje autorstwa Artura Gulewicza idealnie współgrające z czytanym tekstem są dowodem na to, że Wydawnictwo dba o zadowolenie swoich klientów, że pragnie oddawać w ich ręce książki dopracowane pod każdym względem.

"Na wszystko jest sposób" Renaty Piątkowskiej to książka, która spodoba się wielu dzieciakom. Jest nie tylko ciekawa, ładnie napisana i pełna humoru, ale przede wszystkim mądra i wartościowa. Z pewnością warto po nią sięgnąć i polecać dalej. A gdybyście mieli ochotę na jeszcze inne, godne waszej uwagi, dzieła autorki, to polecam lekturę dwóch książek - "Wszystkie moje mamy" (która porusza temat II wojny światowej) oraz "Ciekawe, co będzie jutro?" (która powinna przypaść do gustu przede wszystkim małym dziewczynkom).

"Widziałam niedawno, że jak rozciągnął się na kanapie, to jego brzuch położył się obok jak jamnik albo coś takiego".

Moja ocena: 5/6

Czy od częstego mycia ręce robią się mniejsze? Czy ze wstydu można się skurczyć? Czy nocne zjawy rzeczywiście uciekają w popłochu przed światłem? Te i inne problematyczne kwestie zajmują Piotrusia – obdarzonego pogodnym usposobieniem przedszkolaka, który z powagą, ale i poczuciem humoru opowiada czytelnikom o swych „życiowych perypetiach”.

Spośród dziesięciu, składających się na książkę opowieści, wyłania się postać rezolutnego chłopca, który z pomocą najbliższych przezwycięża codzienne trudności: pokonuje strach przed groźnie wyglądającą sąsiadką, do złudzenia przypominającą złowrogą czarownicę, zmienia swoje nastawienie do nowo przybyłego do grupy kolegi, przekonuje się, że zwierzęta są żywymi stworzeniami i trzeba o nie należycie dbać, a nawet znajduje sposób na przełknięcie wyjątkowo ohydnego lekarstwa! Przygody, jakie przeżywa Piotruś, stanowią dlań inspirację przy tworzeniu nie tylko najładniejszych, ale i przepełnionych mądrością bajek, umieszczonych w zakończeniu każdego rozdziału.

W przystępny i zrozumiały dla najmłodszych odbiorców sposób autorka zaprezentowała w swym dziele skuteczne sposoby na oswojenie gnębiących maluchy lęków oraz proste rozwiązania niełatwych zagadnień. Niejeden maluch zapewne zacznie identyfikować się z osobą głównego bohatera i zechce przetestować jego metody radzenia sobie w kłopotliwych sytuacjach, zaś pozytywne przesłanie, płynące z każdej opowiastki (zwłaszcza z tych, „wymyślonych” przez Piotrusia),da mu poczucie gwarantowanego sukcesu.

O świecie dziecięcych przeżyć i emocji Renata Piątkowska pisze rozważnie, ciepło, ale i zabawnie, czego oczywistym dowodem będą z pewnością wybuchy serdecznego śmiechu, towarzyszące wspólnej lekturze.

„– Kochanie, wspaniale sobie poradziłeś, ale założyłeś buty na złe nogi – powiedziała.
– Jak to?! – spojrzałem w dół. – Ja przecież nie mam innych nóg!”

Dodatkowym atutem książki są niewątpliwie zachwycające żywą kolorystyką ilustracje Artura Gulewicza, znakomicie oddające klimat poszczególnych historyjek. Nic dziwnego, że publikacja "Na wszystko jest sposób" została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC XXI, inicjatora akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Spośród dziesięciu, składających...

Książka o małym, mądralińskim przedszkolaku, który na wszystko znajduje jakieś rozwiązanie, na wszystko ma odpowiedź i zawsze ma masę różnych pomysłów. Do tego jest mądry i nawet dosyć grzeczny, jak na każdego kilkuletniego chłopca przystało ;) Momentami miałam wrażenie jakbym to o moim synku czytała. Pewnie wszyscy mali chłopcy są w jakimś sensie do siebie podobni ;)

Książeczka jest pełna historyjek opowiadających nam o Piotrusiu. Przeczytamy tutaj o robieniu figurek z kasztanów i żołędzi, o babim lecie, o sąsiadce Julce i jej małym piesku o imieniu Zbój, o nowym koledze w przedszkolu, który ma w domu węża dusiciela, o odwiedzinach babci, która potrafi nieźle wszystkim dogryźć, o zarazkach, które zamieszkują na rączkach Piotrusia, o czarownicy zza płotu, która wcale czarownicą nie jest, o wystawie kwiatów, na którą wybrali się z całą grupą z przedszkola, o strasznym potworze, który przestraszył się latarki, o sesji zdjęciowej w stadninie oraz o tym jak można przełknąć ohydnie smakująe lekarstwo nawet go nie czując :)

Tym razem opisałam Wam wszystkie zawarte tutaj opowiadania. Razem z Nikodemem przeczytaliśmy ostatnio książeczkę od deski do deski i po prostu stwierdziłam, że wszystkie historyjki są godne uwagi więc musiałam o nich wspomnieć ;) Ale tak naprawdę można by uznać, że jest ich jeszcze raz tyle. Dlaczego? Ponieważ mały Piotruś uwielbia wymyślać własne bajki i na końcu każdego rozdziału zamieszczona jest dodatkowa bajeczka wymyślona właśnie przez naszego małego bohatera. No dobra, przez autorkę, ale w taki sposób jakby to właśnie Piotruś je opisał ;)

Cóż ja mogę powiedzieć... Przecież jest to bajka o małym, wesołym chłopcu - czyli coś co mój synek uwielbia słuchać :) Przygody Piotrusia są wesołe, ciekawe i co jest bardzo ważne również pouczające. Z każdej z tych sytuacji nasz główny bohater wyciąga jakąś lekcje. No i jeszcze jego pomysłowość... Te bajeczki przez niego wymyślone - pierwsza klasa ;)

Na dodatek wygląd tej książeczki, tutaj również nie mam jej nic do zarzucenia! Sztywna oprawa, zszywane strony, śliskie kartki, dużo ślicznych, zabawnych, bardzo kolorowych ilustracji. Na dodatek rozdziały nie są ani za krótkie, ani za długie, powiedziałabym nawet, że są takie akurat jeśli chodzi o mojego sześciolatka :) Uwielbiam książki Renaty Piątkowskiej, więc od samego początku czułam, że nie zawiodę się - nie myliłam się :) Polecam!

Książka o małym, mądralińskim przedszkolaku, który na wszystko znajduje jakieś rozwiązanie, na wszystko ma odpowiedź i zawsze ma masę różnych pomysłów. Do tego jest mądry i nawet dosyć grzeczny, jak na każdego kilkuletniego chłopca przystało ;) Momentami miałam wrażenie jakbym to o moim synku czytała. Pewnie wszyscy mali chłopcy są w jakimś sensie do siebie podobni...

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2014

Dodaj cytat z książki Na wszystko jest sposób