Świat do góry nogami

Beata Ostrowicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Plus Minus 16 literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
literatura dziecięca
Plus Minus 16

Książka opowiada o 16-letniej dziewczynie, która straciła matkę. Musi poradzić sobie z młodszym rodzeństwem, domem i nauką. Wtedy w życiu bohaterki pojawia się jej pierwsza, wielka miłość. Bohaterce nie jest łatwo żyć bez matki i zajmować się rodzeństwem. Musi pogodzić szkołę i dom. Książka jest wzruszająca i pełna emocji.
Serdecznie polecam.

Kiedy zabraknie najbliższej osoby, świat staje na głowie. A dla nastoletniej bohaterki obrócił się wyjątkowo, kiedy nagle wszyscy zaczynają od niej odpowiedzialności, której nie potrafi udźwignąć... Świetna psychologicznie, przybliżająca problemy młodych ludzi zmagających się ze stratą rodzica, dodatkowo napisana ciekawym językiem.

Spodobała mi się po pierwszych kilku stronach. Poleciła mi ją koleżanka z klasy, ale z początku nie chciałam jej przeczytać, ponieważ ona ma dosyć dziwny gust, zwłaszcza inny, bardzo różniący się od mojego. Ale inne koleżanki również zaczęły mi ją polecać. W końcu się przełamałam i postanowiłam ją przeczytać. Nie pożałowałam tej decyzji i postanowiłam czytać inne książki z...

Obowiązkowa lektura dla nastolatki i nastolatka.

Jeżeli uważasz, że Twoje życie jest do dupy - przeczytaj tą książkę i po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron zadaj sobie pytanie, jak długo wytrzymałbyś na miejscu 16-letniej Oli, której ukochana mama zginęła pod kołami pijanego kierowcy. Od teraz ta młoda dziewczyna musi stać się jednocześnie gospodynią domową, opiekuńczą starszą siostrą, dobrą córką, uczennicą z...

Wśród wielu przeczytanych przez mnie w ostatnim czasie pozycji książkowych szczególne wrażenie wywarła na mnie książka Beaty Ostrowickiej pt. ,,Świat do góry nogami''.

Jej autorka od wielu lat pisze dla dzieci i młodzieży, będąc wielokrotnie nagradzana, w tym również za pozycję ,,Świat do góry nogami" uznaną za książkę roku 2002 i wpisaną na Honorową Listę IBBY.

Książka...

Bardzo fajna książka, czytałam ją ok. 15 lat temu, ale zrobiła na mnie duże wrażenie.

Niesamowicie prawdziwa, poruszająca, wciągająca. Nie mogłam się oderwać do samego końca, ale...Cóż, nie czuję niedosytu, nie rozpamiętuję przeczytanej powieści, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to ,, tylko " młodzieżówka. A jednak niezupełnie. Pokazuje przemianę wewnętrzną, która zachodzi w nastoletniej dziewczynie tracącej kogoś niewyobrażalnie bliskiego, kogoś,...

Super lektura szkolna.Ola,której zmarła mama,próbuje sobie poradzić ze stratą bliskiej osoby.Ma brata i mieszka z ojcem.Większość obowiązków spada na nią.Fabuła dobra.Dawną ją czytałam,ale pamiętam ją do teraz.Smutna,ale prawdziwa.Polecam ;)

Bardzo realistyczna historia, nie wyjęta z bajki. Bardzo fajna :) Polecam.

Dyskusje

1 134