Studia Bezpieczeństwa

Okładka książki Studia Bezpieczeństwa Paul D. Williams
Okładka książki Studia Bezpieczeństwa
Paul D. Williams Wydawnictwo: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2012-01-01
2012-01-01
Wojciech Nowicki

Paul D. Williams napisał i wydał jeden z najbardziej przystępnych i najobszerniejszych podręczników pokazujący czym jest bezpieczeństwo oraz definiowanie obszarów badawczych w bezpieczeństwie . Książka składa się z 33 rozdziałów zawierających 32 obszarów teoretycznych praktycznych jak problemy dylematów, walki z terroryzmem, proliferacją Broni Masowego Rażenia, badania nad zarządzaniem wojną i konfliktem oraz prywatyzacji sektora bezpieczeństwa . Jest to praca poważna zarówno dydaktycznie jak i z pozycji pragmatyki oraz teorii Bezpieczeństwa w SM. Jest to niewątpliwie książka, która zmusza do przemyślenia na nowo problemy konstrukcji instytucjonalne współczesnego i jej sensu i funkcjonowania. W mojej opinii jest to książka łącząca w sobie mechanizmy polityczne, społeczne i kulturowe takich zagadnień jak konflikty etniczne badania polemologiczne itd. Polecam omawianą pracę nie tylko środowiskom naukowym, prasy zajmującej się Stosunkami Międzynarodowymi czy studentom ale też trzeciemu kręgowi tj zwykłym czytelnikom bo omawiana praca uczy nie dawania się wpadania w błędy poznawcze związane z przekazami medialnymi współczesnego świata.

• Political Science
  • Studia