Wprowadzenie do psychologii

Gerd Mietzel Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wege in die Psychologie
2014-01-01
2008-01-01
Joanna Arentewicz
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
psychologia wychowawcza zdrowia środowiska kryminalna sądowa kliniczna pracy organizacji badania naukowe
Wege in die Psychologie
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2014-01-01
Joanna Arentewicz

Bardzo "porządna", rzetelna i przystępna książka. Czyta się z ciekawością. Jak na podręcznik (?) jest to wciągająca rzecz. Stanowi dobry wstęp do poszerzenia podstawowych zagadnień - dzięki niej wynotowałam sobie dziesiątki nazwisk i pojęć, z którymi muszę się w przyszłości zapoznać. Poczynając od psychologii rozwoju poruszamy się po wielu innych obszarach tej bogatej w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka obrazuje jak szeroką dziedziną jest psychologia, dzieląc ją na podstawowe podkategorie m.in psychologię rozwoju, uczenia się, radzenia sobie ze stresem.W każdym rozdziale znajdziemy interesujące rysy każdej z nich. Doświadczenia, zdjęcia a także język ułatwiają przyswojenie i zapamiętanie materiału.

Zamiast masy gazetowych artykułów dotyczących emocji, polecam...

Polecam przede wszystkim osobą które myślą o wybraniu się na psychologię.

Dość luźno napisana książka o podstawach psychologii. Brak krokowego zdefiniowania haseł i faktów. Raczej dla osób szukających amatorskiego wstępu do nauki.

Będzie o trzymaniu dzieci w koszu na śmieci, monetach w butach i lodach w charakterze kozłów ofiarnych. O Czarnej/Białej Ewie z podwójną miesiączką i psach kicających po klatce na widok lampy. O rozwaleniu psychiki chłopca przez celowe wywołanie fobii przed futrzastymi przedmiotami i sprytnym mózgu gromadzącym tłuszcz na lepsze czasy - słowem, wszystko to, co o podstawach...

Dobry podręcznik dla osób, które chcą poznać podstawy psychologii. Przystępnie napisany, ładnie wydany, wiele przykładów, opisy najważniejszych doświadczeń i badań, przydatne ryciny, etc.

Dyskusje

• Psychologia
  • Studia
  • Chcę w prezencie
  • Niedoczytane
  • Socjologia/Psychologia

Dodaj cytat z książki Wprowadzenie do psychologii