Z Hitlerem do końca: wyznania osobistej sekretarki wodza III Rzeszy

Okładka książki Z Hitlerem do końca: wyznania osobistej sekretarki wodza III Rzeszy
Traudl (Gertraud) JungeMelissa Müller Wydawnictwo: Bellona Seria: Brunatna seria - Narodziny zła biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Brunatna seria - Narodziny zła
Bis zur letzten Stunde: Hitlers Sekretärin erzählt ihr Leben
Bellona
2003-01-01
2003-01-01
Daniel Luliński, Barbara Lulińska

Wspomnienia Traudl Junge nie są może zbyt obszerne, ale za to bogate treściowo i opisujące AH w sposób, w jaki go w latach wojny bohaterka widziała.

Treść zawiera kilka błędów merytorycznych, ale w znacznej części zostały one skorygowane w drodze przypisów (błędy co dat, umiejscowienia w terenie).

Polecam.

Jak na razie jest to najlepsza książka ze wspomnieniami osoby bezpośrednio związanej z Hitlerem jaką czytałem. Właściwie na jej podstawie nakręcono Upadek z Bruno Ganzem w roli Hitlera. Wcześniej czytałem wspomnienia Rochusa Mischa, które były całkiem niezłe, aczkolwiek bardzo ogólnikowe i proste. Czytałem także książkę Christy Schroeder - innej sekretarki, jednak książkę...

• Wojenne
  • Chcę w prezencie
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Mieszkam w bibliotece
  • Do zdobycia
  • Książnica Płock
  • II Wojna Światowa

Traudl (Gertraud) Junge Z Hitlerem do końca: wyznania osobistej sekretarki wodza III Rzeszy Zobacz więcej