Ucieczka z mroku

Monika Marin Cykl: Kroniki Salamontes (tom 1)
powieść przygodowa 328 str.
Pinus Media
powieść przygodowa

Pinus Media
powieść przygodowa

Kup książkę

Książka przygodowa - lekka, z triumfującym dobrem, czasami naiwna, ale ciekawa i piękna. Uwiedzie nie tylko młodego, ale i starszego czytelnika. Cudowne ilustracje nadające powieści charakteru, mapy, podział na bohaterów ułatwia śledzenie poczynań postaci. Polecam na każdą porę roku.

Bardzo chętnie zabrałam się do czytania książki, od razu zakochałam się w okładce pierwszej części. Od razu powiem szczerze, iż jest to jedna z najlepszych książek jakich przeczytałam w życiu. Niespotykana historia, przygody bohaterów, oraz brak zbędnych opisów sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem, i nie ma zamiaru się jej odłożyć. Tyle o tej książce można powiedzieć, ż...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę oceniam dobrze. Jest napisana fajnym językiem, nie ma za długich opisów. Akcja dzieje się szybko.

Zapraszam na recenzję:

Kto by pomyślał, że od wydania tej pozycji minęły już cztery lata. Czytałam ją dawno temu, a miałam wrażenie, że to było jakby wczoraj, do dziś wszystko dokładnie pamiętam. Warto powracać do ulubionych tytułów.

Znakomite otwarcie trylogii. Super debiut. Książka jest długa, ale czyta się lekko, pomimo że nie jest oderwana od życia – bo to hasło z filozofii wyznawanej przez autorkę.

Prawdziwa impresjonistka, pisze o uczuciach, a robi to w sposób piękny i zarazem głęboki. Stałam się wielbicielką prozy autorki i wracam co jakiś czas do książek na nowo odkrywając nowe smaczki.

Recenzja również na:http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

Adam i Aleksander to dwójka chłopców, których domem jest sierociniec. Ich wyobraźnia jest bujna, a swój czas spędzają na konstruowaniu różnych dziwnych maszyn.
Pewnego dnia Aleks wpada na pomysł skonstruowania Maszyny do Produkowania Szczęścia i tak realizacja ich marzeń się rozpoczęła.
Jednak pewn...

Książka przystępna dla młodego czytelnika. Na długi czas, ponieważ nastolatki niestety nie są przyzwyczajone do długich książek. Uniwersalny przekaz - jak być dobrym człowiekiem i osiągać właściwe cele.

Nie będę udawać, że książkę tę przyjęłam z ogromnym entuzjazmem. Nie wiedziałam czego się spodziewać, nie czytałam opisu - te ostatnimi czasy potrafią na dużo zdradzić - a jedyne co wiedziałam to, że lektura adresowana jest głównie do dzieci oraz młodzieży. Po przeczytaniu mogę śmiało stwierdzić, że ta książka nie może być adresowana do jakiejkolwiek grupy wiekowej, gdyż jest o...