Ucieczka z mroku

Monika Marin Wydawnictwo: Pinus Media Cykl: Kroniki Salamontes (tom 1) powieść przygodowa
Pinus Media
Kroniki Salamontes (tom 1)
powieść przygodowa
2013-10-30

Niezwykłe losy dwójki polskich dzieci zaraz po II wojnie światowej. Wspaniała przygoda, wielka przyjaźń i niezwykła mądrość w serii najpopularniejszych książek dla młodych czytelników, wciąga nas w wir przygody, magii i lojalności. Kroniki Saltamontes zapraszają do wspólnej wędrówki przez świat i serce.

Dzieci podczas II wojny światowej
Dzieci podczas II wojny światowej...

Nie słyszałam o niej wcześniej, nie czytałam o niej, w końcu, jak mam sama sobie wyrobię zdanie. Więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Początek był ciut oporny. Stereotypowa Barbara mocno mnie zirytowała, najbardziej niedoceniona postać tego tomu, a przecież taki potencjał miała. Szkoda.

Poza tym ponury, powojenny Szczecin, jakoś mi nie pasował, jako lektura na...

Wychowankowie przedwojennego sierocińca nie mają łatwego życia. Jednak o wiele prościej jest znieść trudne chwile, gdy ma się u swego boku wypróbowanego przyjaciela i wspólny cel… Wtedy niewiele już trzeba do szczęścia. Wystarczy tylko pobliski śmietnik, na którym można znaleźć materiały do niezwykłych maszyn oraz pielęgnowane przez lata marzenia o wspólnym domu… Marzenia,...

Książka przygodowa - lekka, z triumfującym dobrem, czasami naiwna, ale ciekawa i piękna. Uwiedzie nie tylko młodego, ale i starszego czytelnika. Cudowne ilustracje nadające powieści charakteru, mapy, podział na bohaterów ułatwia śledzenie poczynań postaci. Polecam na każdą porę roku.

Bardzo chętnie zabrałam się do czytania książki, od razu zakochałam się w okładce pierwszej części. Od razu powiem szczerze, iż jest to jedna z najlepszych książek jakich przeczytałam w życiu. Niespotykana historia, przygody bohaterów, oraz brak zbędnych opisów sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem, i nie ma zamiaru się jej odłożyć. Tyle o tej książce można...

Książkę oceniam dobrze. Jest napisana fajnym językiem, nie ma za długich opisów. Akcja dzieje się szybko.

Zapraszam na recenzję:

Kto by pomyślał, że od wydania tej pozycji minęły już cztery lata. Czytałam ją dawno temu, a miałam wrażenie, że to było jakby wczoraj, do dziś wszystko dokładnie pamiętam. Warto powracać do ulubionych tytułów.

Znakomite otwarcie trylogii. Super debiut. Książka jest długa, ale czyta się lekko, pomimo że nie jest oderwana od życia – bo to hasło z filozofii wyznawanej przez autorkę.

Prawdziwa impresjonistka, pisze o uczuciach, a robi to w sposób piękny i zarazem głęboki. Stałam się wielbicielką prozy autorki i wracam co jakiś czas do książek na nowo odkrywając nowe smaczki.

• 2014
  • Audiobook