Tamar

Okładka książki Tamar
Francine Rivers Wydawnictwo: Aetos Media Cykl: Rodowód Łaski (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna

Oficjalne recenzje i

Biblii przepisywanie

Link do recenzji

1936 53 51

Historia kobiety pokazująca trudna do przyjęcia rzeczywistość.

Bardzo ciekawa. Polecam

OPINIA O KSIĄŻCE

W naprawdę fajny sposób autorka ukazuje to jak najprawdopodobniej wyglądała historia Tamar. Książka bardzo wciąga i nie można się od niej oderwać. Przeczytałam w jeden wieczór.

Historia w książce nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w Biblii, a dokładnie do Starego Testamentu. Opowieść toczy się już po tym jak bracia, a synowie Jakuba - Izraela, sprzedali swojego najmłodszego brata Józefa, będącego ulubieńcem ojca.

Juda - jeden z braci ma swoją rodzinę, żonę Kananejkę...

Ciekawe, warte przeczytania. I mimo, że wiem jak skończą się te historie to trzymają napięcie i sprawiają, że chce się je przeczytać od razu. A nie jest to trudne bo mimo ok. 160 - 190 stron czyta się je jednym tchem.
Książki zawierają obszerne cytaty z Pisma Świętego ale Autorka zachęca do samodzielnej lektury historii bohaterki.
Dodatkowo na końcu każdej książki są...

5,5/10 w porównaniu do innych książek F. Rivers

Niesamowicie przedstawiona historia kobiety pragnącej sprawiedliwości. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak można tak ładnie nakreślić historie mając za inspiracje jedynie pare wersetów. Polecam

Cieniutka książeczka będąca próbą zbeletryzowania krótkiego fragmentu z Biblii. Czyta się ją szybko, można ją całą poznać praktycznie w jeden wieczór. Autorka próbuje przybliżyć w niej historię Tamar, młodej kobiety, która podjęła bardzo desperacki krok, żeby móc począć i urodzić potomka, który będzie przedłużeniem rodu Judy. Dla nas, współczesnych ludzi, jej decyzje i...

Rodowód Łaski to seria pięciu książek opowiadających o losach pięciu kobiet wymienionych w genealogii Jezusa w Ewangelii według Świętego Mateusza – Tamar, Rachab, Rut, Batszeby i oczywiście Maryi. Tamar jest chyba najbardziej kontrowersyjną z nich i o niej opowiada ta powieść albo raczej opowiadanie.

Tamar występuje w Księdze Rodzaju i jest synową Judy, jednego z synów...

• Literatura amerykańska
  • 2014