Rachab

Okładka książki Rachab
Francine Rivers Wydawnictwo: Aetos Media Cykl: Rodowód Łaski (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Rodowód Łaski (tom 2)
Unashamed: Rachab
Aetos Media
2014-05-26
2014-05-26
Marta Balon
Biblia Chrystus kobiety wiara

Kobieta wiary - to zaskakujące jak Bóg potrafi posługiwać się każdym z nas. Nie szuka świętego aby głosił Jego obecność, ale wybrał sobie nierządnicę.

"Nasze wybawienie nie zależy od tego, kim jesteśmy,
ale od tego, kim jest Bóg."

Piękna i poruszająca powieść na bazie historii biblijnej związanej z Rachab - kobietą wielkiej wiary.

Tak jak pierwsza, bardzo fajnie pokazany sposób w jaki mogła wyglądać historia tej biblijnej kobiety. W prosty sposób jest przedstawiona, przez co zachęca czytelnika do dalszego czytania, wręcz ciężko się od niej oderwać.
Bardzo polecam.

Połknęłam w jedno popołudnie. Nie zawiodłam się na autorce, polecam warto przeczytać.

Ciekawe, warte przeczytania. I mimo, że wiem jak skończą się te historie to trzymają napięcie i sprawiają, że chce się je przeczytać od razu. A nie jest to trudne bo mimo ok. 160 - 190 stron czyta się je jednym tchem.
Książki zawierają obszerne cytaty z Pisma Świętego ale Autorka zachęca do samodzielnej lektury historii bohaterki.
Dodatkowo na końcu każdej książki są...

Rachab to jedna z pięciu kobiet wymienionych w pierwszym rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza, gdzie przywołany jest rodowód Jezusa. Ta postać, trochę tajemnicza skrywa niezwykłą historię, która może stać się inspiracją także współcześnie.

Rachab przedstawiona jest jako nierządnica żyjąca w Jerychu. Mimo swojego zajęcia wykazała się ogromną wiarą i odwagą gdy ukryła...

Francine Rivers mówi, że pisarstwo przybliża ją do Boga. W ten sposób autorka może podziękować Bogu za wszystko co zrobił i robi dla niej w jej życiu. Według mnie każdy ze sposobów jest piękny, byleby był na chwałę Bożą.

Rachab to powieść historyczna, ale pisana na fundamencie Starego Testamentu. Autorka tworzy dialogi i fabułę w jak najprostszy sposób po to, żebyśmy...

Książka dla kogoś kto ma wątpliwości, ale nie wie jak je rozwiać.
Osobiście nie jestem osobą bardzo mocno wierzącą, ale dzięki tej książce umocniła się we mnie ta "mała" wiara która gdzieś tam się we mnie poniewierała.
Bardzo dobrym pomysłem było napisanie na samym końcu podsumowań i pytań o pewne zachowania, rozkazy, wybory Rachab i Boga. Zatrzymałam się tam na chwilę i...

super książka

Kobieta, której odwaga jest przeogromna i która się nie boi bo jej wiara przewyższa strach.

• 2019
  • Religia