Rachab

Francine Rivers Wydawnictwo: Aetos Media Cykl: Rodowód Łaski (tom 2) powieść historyczna
Unashamed: Rachab
Rodowód Łaski (tom 2)
powieść historyczna
Marta Balon
Biblia Chrystus kobiety wiara

Połknęłam w jedno popołudnie. Nie zawiodłam się na autorce, polecam warto przeczytać.

Ciekawe, warte przeczytania. I mimo, że wiem jak skończą się te historie to trzymają napięcie i sprawiają, że chce się je przeczytać od razu. A nie jest to trudne bo mimo ok. 160 - 190 stron czyta się je jednym tchem.
Książki zawierają obszerne cytaty z Pisma Świętego ale Autorka zachęca do samodzielnej lektury historii bohaterki.
Dodatkowo na końcu każdej książki są...

Rachab to jedna z pięciu kobiet wymienionych w pierwszym rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza, gdzie przywołany jest rodowód Jezusa. Ta postać, trochę tajemnicza skrywa niezwykłą historię, która może stać się inspiracją także współcześnie.

Rachab przedstawiona jest jako nierządnica żyjąca w Jerychu. Mimo swojego zajęcia wykazała się ogromną wiarą i odwagą gdy ukryła...

Francine Rivers mówi, że pisarstwo przybliża ją do Boga. W ten sposób autorka może podziękować Bogu za wszystko co zrobił i robi dla niej w jej życiu. Według mnie każdy ze sposobów jest piękny, byleby był na chwałę Bożą.

Rachab to powieść historyczna, ale pisana na fundamencie Starego Testamentu. Autorka tworzy dialogi i fabułę w jak najprostszy sposób po to, żebyśmy...

Książka dla kogoś kto ma wątpliwości, ale nie wie jak je rozwiać.
Osobiście nie jestem osobą bardzo mocno wierzącą, ale dzięki tej książce umocniła się we mnie ta "mała" wiara która gdzieś tam się we mnie poniewierała.
Bardzo dobrym pomysłem było napisanie na samym końcu podsumowań i pytań o pewne zachowania, rozkazy, wybory Rachab i Boga. Zatrzymałam się tam na chwilę i...

super książka

Kobieta, której odwaga jest przeogromna i która się nie boi bo jej wiara przewyższa strach.

Fajnie napisana historia. W dobry sposób przedstawia wydarzenia.

Niesamowita książka. Historyczna, oczywiście dla osób, które wiedzą, że Biblia jest spisem faktów, a nie opowieści czy legend.

Udowodnienie wiary Rachab było bardzo dla niej niebezpieczne. Obecnie chrześcijanom raczej nic nie zagraża, przynajmniej w Europie, a mimo to wykazanie się taką wiarą jest bardzo ciężkie. Ta historia była dla mnie pewną nauczką - trzeba krzyczeć...

To druga część „Rodowodu łaski”. Tym razem poznajmy Rachab - kobieta wiary. Była prostytutką w Jerychu. Pomogła szpiegom. Zamiast bronić swojego ludu postawiła na swoje i rodziny bezpieczeństwo wrogom. Zaufała im. Dzięki temu, że im pomogła obiecali ocalenie. Wierzyła w ich Boga i wiedziała, że jej pomoże. I tak oczywiście się stało. Jednym z wrogów był Salomon i to w nim...

Dyskusje

• Chcę w prezencie