Hunter Davies Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Beatles muzyka rozrywkowa
biografia, autobiografia, pamiętnik
Aleksandra Machura
Beatles muzyka rozrywkowa

Nigdy nie byłam fanką Beatles'ow, ale ostatnio mam ochotę czytać biografię znanych osób itp. Ta książka jest świetna. Naprawde. I można wiedzieć bardzo niewiele o zespole a i tak człowiek "wciąga nosem" kartki. Bardzo polecam

Bardzo przystępnie napisana, lekko się czyta. Dużo informacji i ciekawostek. Obowiązkowa pozycja każdego fana :)

Dla fanów The Beatles - pozycja obowiązkowa. Skarbnica wiedzy podana w fascynujących historiach tej niezwykłej grupy.

Bardzo dobra biografia Beatlesów, ale mi trochę zabrakło o artystycznym i muzycznym dorobku zespołu.
Autor skupia się bardziej na ich życiu, jakimi byli ludźmi, na rodzinie, przyjaciołach, drodze na szczyt i wszystkim co się działo wokół nich.
Ale jak ktoś chciałby poznać muzyczne dokonania, historie nagrywania płyt, powstawania utworów itp,to za dużo nie znajdzie tutaj...

Książka Huntera Davisa wbrew całkiem jednoznacznemu tytułowi nie jest jedynie biografią Beatlesów. Owszem, opisuje ich drogę na szczyt, przedstawia sylwetki każdego z Wielkiej Czwórki, ale według mnie jest czymś więcej - biografią pokolenia lat 60., opowieścią o ludziach oraz ich zwyczajności. Odkrywamy, że Beatlesi byli tacy jak my wszyscy, że mimo swoich nadzwyczajnych i...

Nie każdy jest fanem Beatelsów, lecz moim zdaniem, każdy o zespole powinien mieć jakiekolwiek pojęcie, a już napewno wiedzieć o jego istnieniu. Idąc tym tropem myślę, że choć warto poświecić książce trochę czasu, to jest to jednak pozycja dla fanów. Ogromnym plusem książki jest fakt, że jest to jedyna autoryzowana biografia zespołu. Książki nie czyta się źle, ale do kanony...

Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Doskonałe studio dochodzenia do sławy, zachłyśnięcia się spadającymi z nieba "talarami" i... nieuniknionego upadku z firmamentu. Książka doskonale przygotowana i napisana. Czyta się jednym tchem. Gorąco polecam!

Klasyczna biografia zespołu, pisana w latach 60. we współpracy z nim. Jeśli ktoś uważa się za fana - musi ją znać.

Rewelacja!

Jestem miłośniczką zarówno zespołu, jak i każdego z muzyków z osobna i ciężko mi sobie wyobrazić lepszą biografię! Hunter Davies z dużą dokładnością (warto wiedzieć, że wraz z jego podjęciem się opisania fenomenu Beatlesów, między biografem a muzykami narodziła się prawdziwa przyjaźń) opisał lata aktywności zespołu, jego rozpad i już mniej szczegółowo, solowe kariery...

Dyskusje

• Chcę w prezencie