Nie mów przepraszam, nie mów kocham. Książka o empatii wobec siebie i innych

Lucyna Wieczorek Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
Czarna Owca
empatia samorozwój samopoznanie miłość uczucia
poradniki
empatia samorozwój samopoznanie miłość uczucia

Bardzo się cieszę, że tak duża część książki została poświęcona empatii dla samego siebie.

NVC wg Marshalla Rosenberga wg Lucyny Wieczorek. Jedna z najlepszych rodzimych książek na temat komunikacji bez przemocy. Polecam serdecznie.

Dobra książka, mówiąca o tym, co w życiu ważne. O tym, że nie jest istotne, co mówimy, ale to, co czujemy i w jaki sposób to okazujemy. Dobra pozycja zarówno da tych, którzy backup Porozumienia bez przemocy mają już za sobą, jak i dla tych, którzy o tym nigdy nie słyszeli.

Korzystając z empikowej promocji postanowiłam dać szansę tej książce i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Ponieważ o porozumieniu bez przemocy wiedziałam dotychczas niewiele (wysłuchałam raptem jednego godzinnego seminarium w radiu), pozycja w znaczącym stopniu poszerzyła moje horyzonty w tej dziedzinie. Wiele trafnych obserwacji - pod koniec żałowałam, że nie jest...

Nie mówić przepraszam, nie mówić kocham – toż to brak kultury, a może i ludzkich uczuć! Tak, tytuł jest przewrotny i tym samym zachęcający do zajrzenia do książki. Z pełną premedytacją publikuję recenzję tej właśnie książki w przed-walentynkowy wieczór. Doskonale wpisuje się ona w apele o to, by nie mylić miłości z różowymi serduszkami i ckliwymi piosenkami w stylu: „ja cię...

Najlepszy poradnik z dziedziny Porozumienia bez przemocy, który dotychczas przeczytałam. Autorka łączy elementy zen z PbP. Na własnych doświadczenia pokazuje jak radzić sobie z krytyką i ocenami innych oraz natłokiem swoich emocji. Termin kluczowy: empatia. Serdecznie polecam.

• Rozwój
  • Psychologiczne