Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą

Okładka książki Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą
Jarosław Sokół Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Czas Honoru (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Czas Honoru (tom 3)
Zwierciadło
2013-11-20
2013-11-20
literatura polska Powstanie Warszawskie Cichociemni II wojna Światowa

Serial był świetny. Szkoda tylko, że tak go porzucili i nie dokończyli...

Kontynuacja serii książek o cichociemnych, zakończona Powstaniem Warszawskim. Mimo ze to fikcja literacka , to klimat książki oparty na prawdziwych wydarzeniach
Polecam i osobiście mogę powiedzieć ze z chęcią bym przeczytała w takim wydaniu dalsze losy bohaterów po powstaniu. Czyli walkę z komunizmem , tak jak to było w serialu.

podczas czytania miałam dreszcze.

"Czas honoru" to seria ukazująca dramat wojny i życie mieszkańców okupowanej Warszawy, którzy każdego dnia musieli obawiać się o życie swoje i najbliższych.

Dobra książka, która pozostawia pewien filmowy niedosyt. Tak wiele historii i wątków zostaje otwartych i niezamkniętych.
Zdecydowanie mam nadzieję na kontynuację bo autor zostawił sobie do tego kilka furtek.

Powrót do 3 części był bardzo przyjemny. Historie bohaterów rozbiegają się, każdy z nich tworzy swoją własną. Mały minus za zakończenie. Kompozycja otwarta (istnieje coś takiego w literaturze? :)), więc zakończenie chyba muszę wymyślić sama. Pozostaje spory niedosyt po skończeniu.
Serialu nie trzeba nikomu przedstawiać, myślę, że każdy z was o nim słyszał. W porównaniu z...

Trzecia i ostatnia już część "Czasu honoru" to godzina "W", czyli Powstanie Warszawskie.
To heroiczna, do ostatniej chwili, walka o stolicę, o Polskę.
To nadzieja, wiara, że się uda, że Polacy zwyciężą.

Z ogromną wręcz przyjemnością przeczytałam wszystkie trzy tomy, które do samego końca utrzymały poziom.
Przepiękna książka, pochłaniająca czytelnika bez reszty, trzymająca...

Książka ciekawa, jednak po jej przeczytaniu czuję niedosyt. Może za dużo oczekiwałem ale temat Powstania Warszawskiego potraktowany nieco "po łebkach". Można było spokojnie ten temat rozwinąć. Walki o Starówkę czy Czerniaków bardzo okrojone.

Po kiepskiej pierwszej i bardzo dobrej drugiej trzecia część „Czasu honoru” wypada co najwyżej przeciętnie.
Mimo zapowiedzi nie znalazłem tu żadnych ciekawych wątków nie pokazanych w serialu. Co gorsza książka sprawia wrażenie pisanej na kolanie, akcja jest rwana, chaotyczna, a całość w formie bardziej przypomina scenariusz niż powieść.
Niestety, nie ma tu nawet cienia tej...

Finałowa część książkowej trylogii o czwórce Cichociemnych, których pokochały rzesze fanów telewizyjnego serialu „Czas honoru”. Fajnie, że te książki są. Przedłużyłem sobie dość znacznie przyjemność obcowania z bohaterami, których poznałem na ekranie telewizora.

Podobnie, jak poprzednie części, ta także o niewielki zakres rozszerza serialowy świat. To plus, zwłaszcza, że...

• Chcę w prezencie
  • 2014