Gmach PAST-y w Powstaniu Warszawskim 1944

Adam Rozmysłowicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM powieść historyczna
Oficyna Wydawnicza RYTM
powieść historyczna
2008-01-01

Dwie gwiazdki za bogaty materiał ilustracyjny.
Temat arcyciekawy, ale realizacja bardzo słaba i napisana w kiepskim stylu (aż dziw że autorem jest absolwent historii UW).
To najsłabsza książka historyczna jaką czytałem (dopóki nie poznałem niestety twórczości Kienzler i Derdeja).
Autor we wstępie nie podaje tytułów prac, z których korzystał, jedynie same nazwiska autorów,a...

Nawet dobra praca, opisane szturmy i pomysły na zdobycie gmachu w porządku chronologicznym, choć nie zawsze autor dokładnie podaje siły i na ile możliwe było takimi siłami zdobycie niemieckiego gniazda oporu. Brakuje też nieco tego jak to wyglądało z punktu widzenia Niemców - nie tylko tych zamkniętych w PASTcie (bo akurat tu autor wykorzystuje dziennik Kurta Hellera) ale...

• Powstanie warszawskie
  • 1