Żelazna twierdza. Dworzec pocztowy w powstaniu warszawskim 1944

Adam Rozmysłowicz Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o. powieść historyczna
9788363842031
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
Powstanie Warszawskie Dworzec Pocztowy
powieść historyczna
9788363842031
Powstanie Warszawskie Dworzec Pocztowy

Całkiem dobre. Podtytuł określa teoretycznie wszystko o czym jest ta książka. Zaczyna się od małego wstępu i opisu lat okupacji, przygotowań do powstania w Warszawie. Mamy też opis samego rejonu - nawet dokładny a to wcale rzadki element. Opis historii budynków i ich znaczenia (całkiem długaśny). Generalnie te wstępne rozdziały stanowią niemal 50% całości pracy. Kolejne 50%...

Pomimo zainteresowania historią i okresem Powstania Warszawskiego, nie znałem historii Dworca Pocztowego. Ta książka pozwoliła poznać ten obszar, udział tego budynku (tudzież całej infrastruktury) w Powstaniu, znalazło się też parę śmiesznych anegdot oraz skłoniło do dalszego zainteresowania się tematem dworców warszawskich jak również generalnie kolei warszawskich.
IMHO -...

• PDF