Uzdrawiająca moc przebaczenia

przebaczenie uzdrowienie modlitwa
religia
9788361989936
przebaczenie uzdrowienie modlitwa

O. Witko jak zwykle w formie. Potrafi taki temat jak przebaczenie rozłożyć na czynniki pierwsze i staranie wytłumaczyć jak bardzo jest ono potrzebne. Polecam!

Kolejna świetna książka o.Józefa Witko, która wzbogaciła moją bibliotekę. O. Witko jak zwykle w bardzo biblijny sposób pokazuje jak wielką moc niesie ze sobą wybaczenie.

Wybaczenie drugiej osobie, szczególnie w przypadku znacznej krzywdy, bywa heroicznym czynem. Ludzie często nie chcą wybaczyć, bo to tak, jakby nagrodzić winowajcę za zło, jakiego się wobec nas dopuścił. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ tak naprawdę wybaczenie jest nagrodą dla nas samych. Uwalniamy się od nienawiści, żalu i cierpienia, które swym ciężarem wgniatają...

Ojciec Witko poprzez opis biblijnych historii Józefa Egipskiego i króla Dawida oraz współczesne świadectwa pokazuje, że w trudnej drodze przebaczenia, a zarazem uzdrowienia składającej się z kilku etapów odnajdujemy siebie. Na przykładzie Józefa i jego braci ilustruje, że czyny takie jak brak miłości, nienawiść i wynikający z urazów psychicznych - brak przebaczenia powoduje...

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna lektura dla ducha....

• Chrześcijaństwo
  • X2014