Wołyń we krwi 1943

AA
wołyń we krwi rzeź wołyńska ludobójstwo czystka etniczna
historia
wołyń we krwi rzeź wołyńska ludobójstwo czystka etniczna

Ludobójstwo na Wołyniu powinno być nagłaśniane a ofiary rzezi godnie pochowane! W podręcznikach do historii jest tylko wzmianka na ten temat.
Straszne ...

Dobra książka dla kogoś kto pragnie wejść w tematykę ludobójstwa Ukraińców na Polakach podczas II wojny światowej

W mojej opinii, bardzo rzetelnie i porządnie napisana. Cenię warsztat p. Wieliczki-Szarkowej. Z tej książki poznałem wydarzenia na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, o których wcześniej "coś tam słyszałem".

moja ulubiona tematyka. a książkę chłonęłam niczym gąbkę.

Jestem oszolomiona ilością wiedzy pozyskane przez autorkę. W tym temacie jest jeszcze niewiele publikacji. Książka
w obiektywny sposób oddaje okrucieństwo ,, tamtych"dni

II wojna światowa dla narodu polskiego to ogrom męki, cierpienia, czas ludobójstw. O tym, co zgotowali nam Niemcy wiemy chyba najwięcej, mniej jednak o Sowietach, a prawie wcale nie mówi się o tym, jaki los zgotowali nam Ukraińcy. Aby uzupełnić tę wiedzę – Joanna Wieliczka-Szarkowa napisała książkę poświęconą ludobójstwu ukraińskiemu.

Autorka posługuje się wieloma...

Ciężko jest mi oceniać tego typu książki. Gdybym był znawcą tematu, to mógłbym ocenić pod względem merytorycznym, ale jest to moja pierwsza książka na ten temat (i podejrzewam, że ostatnia). Mogę tylko ocenić pod względem tego co czułem podczas lektury. A było to: niedowierzanie, szok, zgroza, niesmak, obrzydzenie, gniew... i wcale się nie dziwię co czuli nasi pobratymcy,...

"Jeszcze w 2003 roku prawie połowa Polaków (49 % według sondażu OBOP) nic nie wiedziała o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach w czasie drugiej wojny światowej." (!) Taką zatrważającą informację przeczytałem w pozycji pani Wieliczki-Szarkowej. Na szczęście to się w ostatnich lata zmienia i rośnie świadomość w tym temacie, między innymi dzięki...

Mocna książka przedstawiająca jak wygląda piekło, nie czyta się łatwo o tym co się naprawdę działo, ale jeśli ktoś chce docenić, że w tym momencie nie przechodzi przez właśnie takie piekło, tym samym dokładając cegiełkę do tego aby się więcej nie powtórzyło to serdecznie polecam.
Naprawde ciężko sobie uświadomić te cierpienia, lecz jeśli o siebie nie zadbamy będą się...

Na półkach: , , , ,

Książka jest dobrym wprowadzeniem do tematu ludobójstwa na Wołyniu. autorka posługuje się językiem nienaukowym, co ułatwia lekturę.
Jest to książka popularnonaukowa, która będzie dobrym wstępem do poznania tematu Wołynia. Dzięki przypisom można dowiedzieć się z jakich książek korzystała Autorka i dzięki temu poszerzyć swoją wiedzę. Właściwie to dla mnie największy atut tej...

Dyskusje

• Historia