Uczta lodu i ognia

Sariann LehrerChelsea Monroe-Cassel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kulinaria, przepisy kulinarne
A Feast of Ice and Fire
kulinaria, przepisy kulinarne
Łukasz Małecki
przepisy pieśń lodu i ognia George R.R. Martin Gra o tron

Oficjalne recenzje i

Nie żałujcie sobie jadła! Nadchodzi zima

[ 15 ] Link do recenzji

Książka bardzo ładnie wydana. Szata graficzna na plus.

Przepisy raczej dla miłośników eksperymentowania z gotowaniem i smakoszy. Na palcach jednej ręki można policzyć te faktycznie przydatne, jak choćby przepisy na domowe chleby.

Pozycja dla fanów twórczości R. R. Martina oraz serialu Gra o tron. Fajny gadżet, do postawienia na półce, niekoniecznie przydatny w kuchni.

Na półkach: , , , ,

Świetny poradnik, dzięki któremu można przyrządzić dania prosto z Westeros i zza morza! Jestem zachwycona książką i daniami. W zimie uraczę się śniadaniem z Winterfell, a latem skosztuję dań zza Wąskiego Morza! :D

Dla prawdziwych fanów. Reszta świata raczej nie skorzysta.

"Uczta Lodu i Ognia" to jedna z najbardziej oryginalnych książek kucharskich, jakie było mi dane oglądać i czytać. Już sama jej okładka robi wrażenie. Jej dopracowanie do najmniejszego szczegółu uświadamia nam, ile pracy w jej stworzenie musiały włożyć autorki. Nie bez znaczenia jest tutaj też to, że książka otrzymała błogosławieństwo samego R. R. Martin'a. Książka jest...

"Zacznijmy od tego, że „Uczta lodu i ognia” tylko pozornie skierowana jest do fanów sagi. Owszem, znajdziemy w poszczególnych tytułach i przepisach odwołania do postaci, a każdy pomysł opatrzono cytatem z powieści, skąd wspomniana potrawa została zaczerpnięta, ale i bez znajomości sagi, książka pozostaje w pełni funkcjonalna. Ba, fani Georga R.R. Martina mogą sprezentować...

Jedyna książka kucharska w moim zbiorze. Kto nie chciałby jadać jak jego ulubieni bohaterowie?
Przepisy naprawdę warte całego złota Lannisterów(zwłaszcza słodkości!).

Może zabrzmi to dziwnie - ale nie czytałem samej "Gry o tron". Jakoś nie ciągnie mnie do modnych cykli fantasy

Tą książką zainteresowałem się z jednego względu: PRZEPISY! wzięte z dawnych książek kucharskich - i ich, alternatywne, uwspółcześnione wersje.

Polecam tą książkę każdemu kto lubi poeksperymentować w kuchni

Przepisy takie sobie ale można się zainspirować!

Jako niepoprawny fan Pieśni Lodu i Ognia, nie mogłam nie kupić tej książki - zrobiliśmy pare przepisów z tej ksiązki, m.in. kaczke i podpłomyki i nawet smakowało. Jednak teraz odłożyłam książeczkę na półkę poświęconą Martinowi i stosuję lżejszą kuchnię ;)

Fantastyczna publikacja osładzająca oczekiwanie na kolejną część sagi "Lodu i Ognia". Znajdziemy tu przepisy ze wszystkich królestw, od cytrynowych ciasteczek Sansy, na łabędziach bezowych i mięsie z węża kończąc. Sama lektura powoduje zaostrzenie działań ślinianek. A do tego te zdjęcia!

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • Kulinaria
  • Chcę mieć
  • Kucharskie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Uczta lodu i ognia

Video

Video