Fabrykantka aniołków

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Änglamakerskan
2013-11-01
Inga Sawicka
literatura szwedzka

Na półkach: , , , , , , ,

W ósmej części Sagi o Fjällbace pod tytułem "Fabrykantka aniołów" poznajemy najbardziej przerażającą historię. W Wielkanoc 1974 roku policja dostaje nietypowe zgłoszenie. Jadą do szkoły z internatem, gdzie zostają nakryty stół i niedojedzone potrawy. Po rodzinie dyrektora szkoły nie ma śladu. Znajdują jedynie roczną dziewczynkę Ebbę. Jednym z wezwanych wówczas policjantów...

Kolejna część sagi o Fjallback, fajnie się czyta ciekawe wątki i dobę zakończenie. Polecam

około 30 lat temu na wyspie Valo znika dała rodzina , pozostaje tylko mała Ebba...
Ebba i Martin po stracie syna wracają do ośrodka kolonialnego gdzie kiedyś ona mieszkała,chcą to wyremontować.
Jednak ktoś podkłada ogień i czycha na ich życie, a w czadiw remontu odkrywaja pod podloga krew. Cala okolica zna ta historie i sa mocno poruszrni.Do akcji przystępuje Patric .
Tak...

Tajemnicze zniknięcie rodziny na wyspie Valö, wszyscy wyparowali poza roczna dziewczynka. Kiedy postanawia wrócić do rodzinnego domu po kilku dekadach, ktoś postanawia podpalić miejsce z nią i jej mężem w środku 🤭 Absolutnie i niezaprzeczalnie jestem zakochana w tej serii, ale to nie jest żadna tajemnica. Każda kolejna sprawa jest coraz lepsza, a moje sympatia do Anny coraz...

Tylko dlatego, że na ogół staram się kończyć książki, przeczytałam ją do końca. Zapowiadała się obiecująco - tajemnica sprzed lat, zaginięcie całej rodziny... Co było naprawdę? Mnóstwo polityki, zamieszania, nieistotnych wątków i irytującej Eriki. Myślę, że to moje ostatnie spotkanie z autorką. Stracony czas.

Kolejna niesamowita historia. Wartka akcja, bogata fabuła. Wyobraźnia autorki nie ma granic. Polecam.

Główna bohaterka jak zwykle przesadza jeśli chodzi o wtrącanie się w pracę policji. Ale poza tym książkę czyta się szybko i przyjemnie :)

Pomysł na wątek jest bardzo dobry, ale nie do końca wykorzystany. Konstrukcja jakaś chaotyczna. Nie bardzo zainteresowały mnie sprawy tych 5 mężczyzn. Były zagmatwane. Tak samo wątek neonazistów. Mam wrażenie, że wszystko co ciekawe działo się poza akcją książki.

Takie sobie przeciętne czytadło, kolejny raz według podobnego schematu i ze sztucznie udziwnioną intrygą. Mam wrażenie, że z tomu na tom u części bohaterów coraz bardziej nasila się świętoszkowatość, zakłamanie, hipokryzja i zwyczajna bezrefleksyjna głupota... Za to szybko się czyta, więc można szybko przejść do czegoś solidniejszego.

W 1974 r. rodzina zamieszkująca wyspę Valö, zniknęła bez śladu. Jedyną osobą, którą funkcjonariusze policji zastali w domu Elvanderów po odebraniu tajemniczego telefonu, była mała dziewczynka Ebba. Po wielu latach, już jako zamężna kobieta, Ebba powraca na wyspę, by uporać się z tragedią, jaką jest śmierć jej synka, Vincenta. Tuż po jej ponownym pojawieniu się na wyspie,...

Dyskusje

14 031