Określona epoka. Nowa fala 1968-1993. Antologia poezji

Oficyna Literacka
1994-01-01
1994-01-01
antologia Nowa Fala

Trudno jest ocenić antologię tak długiego okresu i tylu poetów.
Typowo polsko uwielbiam poezję tego czasu przez jej zaangażowanie. W niej nurt lingwistyczny (nie zważając na paradoks tej nazwy). Barańczak pozostaje niezmiennie moim faworytem, ale dołącza do niego Ryszard Krynicki (krótki, ale nie można go określić „lakonicznym”).

Trudno jest ocenić antologię tak długiego okresu i tylu poetów.

Antologia ułożona tematycznie, jednak nie w sposób oczywisty - w poezji Nowej Fali możemy prześledzić relacje takie jak ja wobec siebie, ja wobec innych, ja wobec Boga czy narodu. Bardzo ciekawe spojrzenie na poezję tego okresu.

Dodaj cytat z książki Określona epoka. Nowa fala 1968-1993. Antologia poezji