Teoria uczuć moralnych

Adam Smith Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii filozofia, etyka
The Theory of Moral Sentiments
filozofia, etyka
Stanisław Jedynak
Biblioteka Klasyków Filozofii
Filozofia etyka moralnosć aksjologia

Kwintesencja klasycznej filozofii racjonalistycznej. Szkocki myśliciel na wskroś wgłębia się w naturę ludzką, przy czym, można odnieść uczucie, jak gdyby penetrował naszą własną, indywidualną duszę. Bez wątpienia mamy tutaj do czynienia z wybitną pozycją, która zmusza do największych refleksji.

• Filozofia
  • Ekonomia
  • Biznes
  • Literatura brytyjska
  • Chcę kupić
  • 2021

Dodaj cytat z książki Teoria uczuć moralnych