Teoria uczuć moralnych

Okładka książki Teoria uczuć moralnych
Adam Smith Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Filozofii filozofia, etyka
filozofia, etyka
Biblioteka Klasyków Filozofii
The Theory of Moral Sentiments
Wydawnictwo Naukowe PWN
1989-01-01
1989-01-01
Stanisław Jedynak
Filozofia etyka moralnosć aksjologia

Kwintesencja klasycznej filozofii racjonalistycznej. Szkocki myśliciel na wskroś wgłębia się w naturę ludzką, przy czym, można odnieść uczucie, jak gdyby penetrował naszą własną, indywidualną duszę. Bez wątpienia mamy tutaj do czynienia z wybitną pozycją, która zmusza do największych refleksji.

Dodaj cytat z książki Teoria uczuć moralnych