Biznes do góry nogami wywrócony

Richard Branson Wydawnictwo: StudioEMKA biznes, finanse
Screw Business As Usual
Jerzy Cieśliński
StudioEMKA
Screw Business As Usual
biznes, finanse
Jerzy Cieśliński

W mniej niż połowie zaprzestałem czytać.
Książka dla niektórych może być ciekawa, ale na półce mam o wiele lepsze egzemplarze. Dlatego zdecydowałem się na odłożenie jej. Więc źle świadczy o książce, ale to moje osobiste przemyślenie i wolę czas poświęcony na czytanie przeznaczyć na inne lepsze książki.

Jestem zaskoczony tak niską oceną. Pozycja świetna, prawdziwa autentyczna. Jeśli jesteś przedsiębiorcą , którego interesuje etyka, autentyczność, pomaganie innym oraz robienie na tym pieniędzy, to kup ją!

Sir Richard Branson brytyjski miliarder, właściciel obejmującej ponad 400 firm The Virgin Gropus stawia tezę, że kończy się era industrialna, a zaczyna era ludzi. W swojej książce opisuje historie przedsiębiorców, którzy przekształcają swoje firmy tak, aby stanowiły siłę, czyniącą dobrobyt i społeczny pożytek dla nas i całego świata. "Pora postawić kapitalizm do góry...

Branson podkreśla rolę wielkich przedsiębiorców i wizjonerów w realizowaniu swoich decyzji związanych z Virgin Group. Wymienia wśród nich Billa Gatesa i Aureta van Heerdena. Bardzo ważny dla autora jest zrównoważony rozwój, którego efektem ma być działalność czerpiąca z wymiernych korzyści. http://www.mensview.pl/2016/06/biznes-gory-nogami-wywrocony-richard-branson-recenzja/

2049

„Biznes do góry nogami wywrócony” nie jest typowym poradnikiem i nawet nie wiem czy powinien uchodzić za poradnik. Nie znajdziemy w nim jasnych rad, prostych wskazówek, przepisów na biznes tylko kilka idei, wokół których autor snuje opowieści ze swego życia. Z jednej strony rady wydają się przez to bardziej czytelne, ale w rzeczywistości doskonale zacierają obraz. Kolejną...

Autor twierdzi, że biznes, którego celem podstawowym, i często jedynym, jest zysk, w perspektywie długoterminowej nie ma racji bytu. Przyszłość leży w biznesie etycznym, gdzie liczy się dobro drugiego człowieka i dbanie o Matkę Ziemię.
Pozostała część recenzji na blogu: ksiazkapsychologiczna.blogspot.com

• Biznes
  • Rozwój osobisty
  • Finanse do przeczytania
  • PRIORYTETY NABYWCZE
  • 52 książki w 2019
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Biznes do góry nogami wywrócony