Ukryta głębia

Okładka książki Ukryta głębia
Ann Cleeves Wydawnictwo: Amber Cykl: Vera Stanhope (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-07-03
Ewa Kowalska
literatura szkocka

więcej Więcej

Ciekawa historia, która może wciągnąć. Bohaterzy nieco dziwni, skrywający sekrety przed przyjaciółmi. A pani detektyw z każdą książka zyskuje moją sympatię.

Nie było tym razem tego najważniejszego - czyli emocji i chęci sięgnięcia po książkę, by dowiedzieć się co dalej
Jakbym napisał - usypiająca, to bym przesadził, ale brakowało jakiego "pazura".
Owszem, dość dobrze autorka ukryła sprawcę, bo nie domyśliłem się do końca, ale to tyle pozytywów.
P.S. Moja ocena może być tym razem fałszywa, bo mój mózg pracuje, na zupełnie innym...

Morderca, nie zawsze taki głupi jakby się mogło wydawać... Myśli sobie zabiję kogoś jeszcze, by ukryć to "właściwe" morderstwo

Solidny angielski kryminał z porządnie (choć niezbyt głęboko) zarysowanym tłem społecznym i bohaterami (pierwszo- jak i drugoplanowymi) z krwi i kości. Bardzo lubię serial TV Veera. Dzięki temu każdy kolejny tom z tej serii książek autorstwa Ann Cleeves, pozwala mi lepiej wyobrażać sobie to, co czytam.

W "Ukrytej głębi" ofiary i potencjalny morderca wydają się nie mieć...

Rzadko mi się zdarza żeby tak irytował mnie główny bohater detektyw, ale tym razem to był najsłabszy punkt powieści. Zgrabnie budowane napięcie i ciekawe portrety psychologiczne, jednak żeby to był kryminał liyteracki, jak głosi okładka, to bym nie powiedziała. Są lepsze kryminały.

Cała seria bardzo wciagająca, i jakby "coraz lepsza".

Przyznaję rację reklamom - że w kryminalistycznej literaturze i filmie postacie detektywów są mocno zbanalizowane. Mężczyźni to zwykle alkoholicy, po rozwodzie, cyniczni niechluje. Kobiety z kolei jakby nie mają prawa być niedoskonałe - policjantki i panie detektyw są młode, zorganizowane, nienagannie wyglądają. Jak powiada sama autorka "Ukrytej głębi", miała już dość...

Można chyba śmiało powiedzieć, że ten kryminał zabrał nas w swoją podróż. Bardzo szybko doczekaliśmy się pierwszego morderstwa, więc już od początku z dużym zaciekawieniem się czytało. Kilka chwil później kolejna ofiara, co już ogóle mnie wciągnęło. Vera bardzo fajnie prowadzi śledztwa - fakt bardzo dużo rozmawia ze światkami, ale jest to wszystko tak prowadzone, że...

Pierwsze spotkanie z Verą poszło jak z płatka,może i dosłownie.Bo kwiaty mają w tym kryminale duży udział.
Dwa trupy,nastolatek i młoda kobieta.Vera powoli nie spiesząc się dochodzi do prawdy,odbędzie mnóstwo rozmów.
Przez jej głowę przejdzie wiele myśli.

W tym kryminale nie będzie,strzelanin,wybuchów,pościgów samochodowych.
To powolne mozolne śledztwo.Może nie zbyt...

Książka wpisuje się idealnie w charakter całej serii. Jest w bardzo podobnym klimacie i akcja rozgrywa się w podobny sposób.
Detektyw Vera Stanhope jest bardzo przyjemną główną postacią, a książka nie naprowadzana na trop zabójcy w trakcie książki - dopiero na końcu prawda wychodzi na jaw.

• 2014
  • Kryminały
  • Kryminał
  • 2015
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Ukryta głębia