Spokój duszy

Camilla GrebeÅsa Träff Wydawnictwo: Rebis Cykl: Siri Bergman (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Någon sorts frid
Siri Bergman (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
literatura szwedzka

lubię Camillę Grebe, fajnie pisze :)
fabuła nie jest może super odkrywcza, ale klimat, postacie i język, jakim książka jest napisana sprawiają, że bardzo przyjemnie się czyta :)

Poniżej oczekiwań. Nie klei się i główna bohaterka to rozmemłana ciapa.

Siri jest psychologiem i psychoterapeutką, ale niezmiernie boi się ciemności. Mimo to mieszka sama na odludziu, w starym domu przy zatoce i po śmierci ukochanego próbuje się pozbierać. Próbuje normalnie żyć. Pracuje, prowadzi terapie, spotyka się z przyjaciółmi, próbuje za wszelką cenę pomagać swoim pacjentom. Chce żyć może nie tak jak dawniej, ale stara się po stracie...

2041

Zawsze zastanawiał mnie fenomen wszelkiego rodzaju psychologów i psychoterapeutów. Wiem, że wiele osób korzysta z ich usług. Zastanawiało mnie, jak wygląda taka wizyta i co psycholog ma do powiedzenia pacjentowi. Książka rozwiała moje wątpliwości i utwierdziła mnie te w przekonaniu, że psycholog nie powie ci nic więcej ponad to, co powie ci mądry przyjaciel. Powie nawet...

Klimatyczna okładka sugeruje, iż mamy do czynienia z mroczną powieścią. Nic bardziej mylnego. Od pierwszych stron wieje nudą. Do tego irytująca bohaterka zagubiona w życiu bardziej niż pacjenci szukający u niej pomocy. Ciężko było doczytać do końca.

Świetnie napisany thiller, czytałam go z zapartym tchem, chcąc dowiedzieć się co będzie dalej. Bywały mocne momenty, gdy bałam się czytać dalej, ale jednak jakoś dałam radę. Muszę powiedzieć, że to był super pomysł na książkę. Nie spodziewałam się, że tak się skończy powieść. Nawet nie przypuszczałam, że prześladowcą jest akurat "ta" osoba. Warto przeczytać. :D

Bardzo dobry kryminał. Mroczny (za to uwielbiam skandynawskie kryminały i thrillery), wciągający, intrygujący. Przeczytałam jednym tchem.

Książka niczego sobie, niemniej zakończenie nie zaskakuje, od pojawienia się wątku domyślałam się kto jest czarną owcą, oczekiwałam zaskoczenia, ale niestety się zawiodłam. Trzyma w napięciu momentami, niemniej lubię być zaskoczona finałem.

Troszke sie męczyłam. Zakończenie podejrzewałam. Nie zżyłam sie zbohaterką dlatego śledzenie jej losów nie wydawało mi sie atrakcyjne.

Była to jedna z tych książek, które zaczynam czytać i kładę na stos innych napoczętych. Zrobiłam z nią tak parę miesięcy temu a dziś przeczytałam całą. Jej tytuł ma dla mnie lekko ironiczny wydźwięk, ponieważ do mojej "duszy" wprowadziła właśnie raczej niepokój. Wciągająca, ciekawa, ma to "coś". Polecam

• 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał