Spokój duszy

Camilla GrebeÅsa Träff Wydawnictwo: Rebis Cykl: Siri Bergman (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Någon sorts frid
Siri Bergman (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
literatura szwedzka

Klimatyczna okładka sugeruje, iż mamy do czynienia z mroczną powieścią. Nic bardziej mylnego. Od pierwszych stron wieje nudą. Do tego irytująca bohaterka zagubiona w życiu bardziej niż pacjenci szukający u niej pomocy. Ciężko było doczytać do końca.

Świetnie napisany thiller, czytałam go z zapartym tchem, chcąc dowiedzieć się co będzie dalej. Bywały mocne momenty, gdy bałam się czytać dalej, ale jednak jakoś dałam radę. Muszę powiedzieć, że to był super pomysł na książkę. Nie spodziewałam się, że tak się skończy powieść. Nawet nie przypuszczałam, że prześladowcą jest akurat "ta" osoba. Warto przeczytać. :D

Bardzo dobry kryminał. Mroczny (za to uwielbiam skandynawskie kryminały i thrillery), wciągający, intrygujący. Przeczytałam jednym tchem.

Książka niczego sobie, niemniej zakończenie nie zaskakuje, od pojawienia się wątku domyślałam się kto jest czarną owcą, oczekiwałam zaskoczenia, ale niestety się zawiodłam. Trzyma w napięciu momentami, niemniej lubię być zaskoczona finałem.

Troszke sie męczyłam. Zakończenie podejrzewałam. Nie zżyłam sie zbohaterką dlatego śledzenie jej losów nie wydawało mi sie atrakcyjne.

Była to jedna z tych książek, które zaczynam czytać i kładę na stos innych napoczętych. Zrobiłam z nią tak parę miesięcy temu a dziś przeczytałam całą. Jej tytuł ma dla mnie lekko ironiczny wydźwięk, ponieważ do mojej "duszy" wprowadziła właśnie raczej niepokój. Wciągająca, ciekawa, ma to "coś". Polecam

Kryminał jest to mój ulubiony gatunek książek, w których mogłabym zaczytywać się bez końca, zwłaszcza kiedy można w nich odnaleźć wątek psychologiczny. Tak jest w przypadku "Spokoju duszy" Camilli Grebe oraz Asa Traff. Główną bohaterką jest tutaj Siri Bergman, która jako psychoterapeutka zmaga się na codzień z problemami innych ludzi. Boryka się z tęsknotą za zmarłym mężem...

Na półkach: , , , ,

Zadaniem psychologa jest pomaganie ludziom – docieranie do najgłębszych zakamarków naszej osobowości oraz dążenie do „spokoju duszy”. Jednak, czy każda sesja terapeutyczna może okazać się tą właściwą i czy przyniesie ulgę pacjentowi? Co, jeśli są wśród nas ludzie, którzy należą do naprawdę niebezpiecznych, lecz potrafią schować się za maską prawego i szlachetnego...

Książka bardzo mi się podobała, nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo dobrze się czyta.Zabójcą okazała się osoba,której w ogóle nie brałam pod uwagę, podejrzewałam innych.Polecam!

Szczerze mówiąc nic specjalnego jeżeli chodzi o wątek kryminalny. Łatwo można się domyślić jaki będzie następny krok mordercy, miejscami strasznie irytująca bohaterka. Na plus jedynie skomplikowani pacjenci i bardzo realistyczne sesje terapeutyczne. Autorki zadbały o każdy szczegół dzięki czemu nie sposób się pogubić.

• 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał