Tajemnice Nalewek

Okładka książki Tajemnice Nalewek Henryk Nagiel
Okładka książki Tajemnice Nalewek
Henryk Nagiel Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
424 str. 7 godz. 4 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Seria:
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo:
Wydawnictwo CM
Data wydania:
2013-04-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-04-01
Liczba stron:
424
Czas czytania
7 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363424091
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1608
379

Na półkach: ,

Schyłek XIX. wieku, Warszawa. Ulica Nalewek wraz z przynależnościami to taki protoplasta (a nawet protoplastuś) Stadionu Dziesięciolecia – wielki bazar, gdzie handel różnorodny, nie zawsze prowadzony w zgodzie z prawem.
W Banku Ejteles i S-ka dochodzi do zuchwałej kradzieży, znika najbardziej zaufany kasjer, a sprawcą rabunku ma być człowiek o opinii nieposzlakowanej. I właśnie ta uczciwość jest osią fabuły, bo choć „fakty” świadczą przeciwko niemu, to on sam wzbudza podświadome zaufanie. Zarówno u przyjaciół najbliższych, oficerów, którzy śledztwo prowadzą, a nawet samego sędziego. A to z kolei zmusza do zastanowienia czy to co oczywiste na pewno jest w zgodzie z prawdą.
Nagiel z wirtuozerią niezwykłą snuje historię o pełnokrwistej mafii, z jej wszystkim „walorami”: szantażem, zastraszaniem, fałszerstwem, zasięgiem działania czy zabójstwem. Opowiada językiem niezwykle plastycznym, szczególnie że historia dzieje się w środowisku żydowskim, przez co język charakterystyczny, często w odbiorze zabawny. Nadto historia jest doskonale uszyta, mimo wielowątkowości niezmiennie logiczna, z akcją dynamiczną i świetnymi dialogami. Postacie wyraziste, z wywiadowcą Frygą na czele. Wątek kryminalny, miesza się z czysto sensacyjnym, a ten z romantycznym – wszystko wyważone, wszystko ma swoje miejsce i pasuje do siebie wzajemnie. Jednym zdaniem: czterysta kilka stron niezwykłej przyjemności.

Schyłek XIX. wieku, Warszawa. Ulica Nalewek wraz z przynależnościami to taki protoplasta (a nawet protoplastuś) Stadionu Dziesięciolecia – wielki bazar, gdzie handel różnorodny, nie zawsze prowadzony w zgodzie z prawem.
W Banku Ejteles i S-ka dochodzi do zuchwałej kradzieży, znika najbardziej zaufany kasjer, a sprawcą rabunku ma być człowiek o opinii nieposzlakowanej. I...

więcej Pokaż mimo to

avatar
623
187

Na półkach:

Niezwykła książka ze względu na bardzo obficie przedstawiony klimat żydowskiej Warszawy, głównie Woli, czyli: nie istniejąca zabudowa, żydowscy mieszkańcy począwszy od osób niewykształconych aż po osoby z bogatych sfer (np. bankierzy),ich sposób wysławiania się. Warstwa obyczajowa rewelacyjnie przedstawiona, plastycznie i choćby dlatego warto po tę książkę sięgnąć. Drugim powodem jest to, że to jeden z najstarszych polskich kryminałów (ok. 1890),czyli czasy początków Sherlocka Holmesa, i jak widać, nie byliśmy za bardzo w tyle pod tym względem za Europą Zachodnią. Reasumując - perełka w polskiej literaturze, warta uwagi.

Niezwykła książka ze względu na bardzo obficie przedstawiony klimat żydowskiej Warszawy, głównie Woli, czyli: nie istniejąca zabudowa, żydowscy mieszkańcy począwszy od osób niewykształconych aż po osoby z bogatych sfer (np. bankierzy),ich sposób wysławiania się. Warstwa obyczajowa rewelacyjnie przedstawiona, plastycznie i choćby dlatego warto po tę książkę sięgnąć. Drugim...

więcej Pokaż mimo to

avatar
308
274

Na półkach:

Wehikuł czasu wart uwagi każdego, kto chce przeczytać kryminał sprzed epoki pieców, kiedy samo wyjęcie rewolweru, a nie daj Boże wypalenie z niego było aktem w największym stopniu przerazajacym. XD Książka ma smaczki: opis Woli jako przedmieścia pełnego lichych domków wśród blotnistych ulic i glinianek, zapis specyficznego wyslawiania się Żydów w języku polskim. Intryga też jest, chociaż nie powala. Niektóre rzeczy trącą myszką jak to, że najwieksza zlodziejka wsławiła się okradaniem pasażerów na kolei, śmieszą też pseudonimy "Fryga", "Złota Rączka" czy "Czerwony Janek". Ogólnie, warto przeczytać.

Wehikuł czasu wart uwagi każdego, kto chce przeczytać kryminał sprzed epoki pieców, kiedy samo wyjęcie rewolweru, a nie daj Boże wypalenie z niego było aktem w największym stopniu przerazajacym. XD Książka ma smaczki: opis Woli jako przedmieścia pełnego lichych domków wśród blotnistych ulic i glinianek, zapis specyficznego wyslawiania się Żydów w języku polskim. Intryga też...

więcej Pokaż mimo to

avatar
566
518

Na półkach: ,

Nalewki to nazwa jednej z najważniejszych ulic dawnej Warszawy. To ulica, przy której na przełomie XIX i XX stulecia kwitł handel i którą z trudem można było się przecisnąć między tłumami mieszkańców załatwiających sprawunki lub prowadzących różne, nie zawsze legalne interesy. Nic więc dziwnego, że ów klimat zainspirował warszawskiego prawnika i dziennikarza Henryka Nagiela do napisania kryminału, którego akcja ogniskuje się wokół tej legendarnej dziś ulicy.

Więcej na:
http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2015/04/tajemnice-nalewek.html

Nalewki to nazwa jednej z najważniejszych ulic dawnej Warszawy. To ulica, przy której na przełomie XIX i XX stulecia kwitł handel i którą z trudem można było się przecisnąć między tłumami mieszkańców załatwiających sprawunki lub prowadzących różne, nie zawsze legalne interesy. Nic więc dziwnego, że ów klimat zainspirował warszawskiego prawnika i dziennikarza Henryka Nagiela...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    38
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    5
  • Do przeczytania - kryminał
    1
  • Kryminał
    1
  • 2021
    1
  • KRYMINAŁ, SENSACJA, THRILLER
    1
  • Polska i Polacy przed wojną
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Kryminał/sensacja/thriller
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tajemnice Nalewek


Podobne książki

Przeczytaj także