Oczy mojego kochanka

2013-05-20
2013-05-20
Anna Horikoshi
literatura erotyczna Eimi Yamada Zmysłowa seria

Okładka książki Literatura na świecie nr 1-2-3/2002 (366-368) Jirō Asada, Matsuo Bashō, Josiah Conder, Bogna Dziechciaruk-Maj, Jerzy Jarniewicz, Hiromi Kawakami, Yoshida Kenkō, Andrzej Kopacki, Henryk Lipszyc, Michał Paweł Markowski, Eiki Matayoshi, Yukio Mishima, Haruki Murakami, Mitsuyoshi Numano, Redakcja pisma Literatura na Świecie, Rissai, Masahiko Shimada, Łukasz Sommer, Sora, Soran, Sukan, Tōkyū, Tōun, Eimi Yamada, Agnieszka Żuławska-Umeda
Ocena 7,4
Literatura na ... Jirō Asada, Matsuo ...

więcej Więcej

Zaskoczyla mnie ta ksiazka w 100% . Sa to 3 opowiadania w kazdym inna relacja kobiet do mezczyzn. Kazda uzalezniona I ulegla w inny sposob . Oprocz tego pokazane rela je miedzy ludzmi nie tylko glownymi bohaterami danej powiesciw. Czasem wulgarna ,ale nie w slowami, a scenami. Polecam kazdejj kobiecie

Jeżeli ktoś szuka w tej książce wyuzdanych opisów scen seksu to się zawiedzie, od razu mówię na wstępie. Książka jest o relacjach między kobietami a mężczyznami, a seks chociaż ważny dla bohaterów jest tylko tłem w tych historiach. Ciekawie się czyta.

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji:

Na półkach: , , , ,

Książka przyjemna na chwilę relaksu, łatwa lektura. Trzy opowiadania o trzech kobietach. Pierwsze i trzecie bardziej dotyczy stanu psychicznego kobiety niż ich seksualności. Drugie opowiadanie najciekawsze, jeżeli chodzi o seksualność, psychikę i doświadczenia kobiety. Polecam jako lekturę na oderwanie się od cięższych i trudniejszych rzeczy.

Opowiadanie "Oczy mojego kochanka" nie spodobało mi się i nie bardzo zrozumiałam jego przekaz. Nie wiele dowiadujemy się o bohaterach..ot kopulują prawie przez całe 65 stron. Kolejne "Igraszki palców" - jak na mój gust "wykręcone" i "Kręgosłup Jessego" obraz budowania nowego związku kobiety i mężczyzny z 11 letnim synem - są naprawdę dobre. Ogólnie, momentami ciut za dużo...

W zbiorze znajdują się trzy opowieści o kobietach, ich związkach, seksualnych doznaniach, balansowaniu na granicy miłości z podporządkowaniem, a momentami z upokorzeniem ze strony kochanka.
Yamada zaprezentował miłość z jej odcieniami. To co dla jednych jest godnym uwagi, wspaniałym uczuciem, przez innych może być bezlitośnie potraktowane jedynie jako przyzwolenie na...

"A więc miłość to nie jest jakiś grom z jasnego nieba ani nawet przyspieszone bicie serca, ale to, że płacze na myśl, iż mogłaby go stracić."

Mocno kiepściutko. Trzy novele o "miłości i poświęceniu". Może ta ostatnia trzecia zasługuje na to określenie, dwie pierwsze to nic innego jak opisy upodlenia kobiety w imię "miłości". Książka z gatunku PIZ- przeczytam i zapomnę. Nie polecam.

• Erotyka
  • Literatura japońska
  • Wschód
  • 2018
  • 1.Aros
  • Własna kolekcja

Dodaj cytat z książki Oczy mojego kochanka