Kraina ślepców

Okładka książki Kraina ślepców
Herbert George Wells Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Klasyka literatury angielskiej fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Klasyka literatury angielskiej
Wydawnictwo CM
2018-05-30
2018-05-30
kraina ślepców herbert george wells

więcej Więcej

W moim wydaniu książki ( prawdopodobnie z lat 20 lub 30? ) na ten zbiór składało się 6 opowiadań w tym tytułowa kraina ślepców. Jak można nie docenić prekursora współczesnej SF?

Na półkach: , , , ,

"Kraina ślepców"to zestaw trzech opowiadań Herberta George’a Wellsa,w skład którego wchodzi : "Kraina ślepców","Niewidzialny człowiek" i zdecydowanie najlepsze opowiadanie -"Wehikuł czasu". Opowiadanie pierwsze ,ukazuje nam wędrowca,który pokonując góry ,trafia w dolinę ,zamieszkaną przez plemię istot niewidomych od urodzenia,istot ,dla których takie pojęcia jak...

Pierwsze opowiadanie - tytułowe - rewelacja. Jedno z lepszych opowiadań fantasy, jakie czytałem.

• 2021
  • Audiobook
  • Audiobooki
  • Przeczytane w 2021
  • Herbert George Wells
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Kraina ślepców