Pluto tom 8

Radosław Bolałek
pluto osamu tezuka naoki urasawa manga

Okładka książki Pluto tom 7 Osamu Tezuka, Naoki Urasawa
8,2
Pluto tom 7 Osamu Tezuka, Naoki...
Okładka książki Pluto tom 6 Osamu Tezuka, Naoki Urasawa
8,2
Pluto tom 6 Osamu Tezuka, Naoki...
Okładka książki Pluto tom 4 Osamu Tezuka, Naoki Urasawa
8,1
Pluto tom 4 Osamu Tezuka, Naoki...

Opinia zbiorcza tomy 2-8

Pierwszy tom bardzo mi sie podobal, ale kolejne moj entuzjazm mocno ograniczyly.
Liczylem na wiecej pytan o transhumanizm, na obraz spoleczenstwa, w ktorym roboty sa integralna (ale czesto jeszcze dyskryminowana) czescia oraz na kryminalne sledztwo ukazujace jakas duza intryge.

A niestety calosc dryfowala mocno w jakies dziwne rejony postwojenne...

2044

Sięgając po mangi od Hanami mam pewności, że będzie to pozycja ambitniejsza. Będzie to coś więcej niż tylko "przeczytaj i zapomnij". I nie zawiodłam się. W tym wypadku poruszamy emocje raczej negatywne, czyli: smutek, żal i nienawiść. Jest możliwe, że uroni się łezkę czytając co niektóre fragmenty. Ale jak to w mangach bywa, czymże by ona była gdyby nie miała pozytywnego...

Na półkach: , , , ,

CZAS PRZEBUDZENIA

Nadszedł czas wielkiego finału „Pluto”. Po siedmiu tomach zagadek, mieszania tropów, nieustającej akcji i wzruszeń, znakomita opowieść wreszcie dobiega końca. Wszystkie elementy wskakują w końcu na swoje miejsce, pojawia się wiele zaskoczeń, a całość zachwyca oraz spełnia pokładane w niej oczekiwania. I to w jakże znakomitym stylu.

Całość recenzji...

Dyskusje