Biała suknia

Okładka książki Biała suknia Irene Anders
Okładka książki Biała suknia
Irene Anders Wydawnictwo: Pi Cykl: Doktor Anna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Doktor Anna (tom 1)
ABE
Pi
2013-01-01
2013-01-01
Paulina Wojnakowska
romans saga lekarska

Na miejscu Aleksandry pogoniłabym tego gnojka tak, że tylko by furczało. Jak można opuścić żonę w obliczu poronienia i choroby, która może zagrozić jej życiu, a przynajmniej spowodować trwałą bezpłodność. No po prostu brak mi słów.
Fajnym wątkiem natomiast był przypadek Danieli i Marco. Spotkali się w kryzysowym momencie i wspólne zmagania z niepełnosprawnością ich zbliżyły. Pogoda ducha i siła Danieli są naprawdę inspirujące. Nic dziwnego, że tak łatwo zdołała wyciągnąć Marco z jego dołka.

Aleksandra ma wszystko - urodę, dobrą pracę, a wkrótce spełni się jej największe marzenie - wyjdzie za mąż za prawdziwego księcia z bajki. Ten dzień będzie idealny - tym bardziej że ma dla narzeczonego wspaniałą, wyczekiwaną wiadomość... W jednej chwili wszystko to niweczy okrutna diagnoza. Aleksandra staje przed trudnym wyborem, i wbrew lekarzom, parcie obstaje przy raz podjętej decyzji.

Krótka, szybka książeczka, do przeczytania przez 2 godziny. Polecam jako odskocznię od cięższych tytułów.

Książkę oceniam na 4

Czego można spodziewać się po książce za 60 groszy? Na pewno nie maksimum treści. Owszem, liczy ona sobie niemal 200 stron, jednak sporo z nich odpada (informacje o prenumeracie, puste strony poprzedzające kolejne rozdziały),a czcionka jest po prostu ogromna. Ledwo ją człowiek otworzy, a już jest po wszystkim.
A co do samej treści... Cóż. Trochę problemów zostało tu poruszonych: poważna choroba, kalectwo, utrata dziecka, uprzedzenia... Nie brakuje jednak pewnej cukierkowości. Ot, ze skrajności w skrajność. A przypadki w tak magiczny sposób chodzą po bohaterach, splatając ich losy ze sobą, że historia staje się mało wiarygodna, a ponoć inspirowana faktami... Literacko mogłaby być bardziej rozbudowana i lepiej dopracowana, ale jak za tą cenę to nie ma co narzekać. Znudzić się nią czytelniczka (nie oszukujmy się, to książka dla bab...który facet sięgnie po powieścidło z różową obwolutą?) na pewno nie zdąży ;) Plus za okładkę - podoba mi się.

A co do samej treści... Cóż. Trochę problemów zostało tu...

Książkę kupiłam jakiś czas temu razem z gazetą. Wciągnęła mnie tak bardzo, że trudno mi było się od niej oderwać. Jeśli masz ją w domu i zastanawiasz się czy ją przeczytać, bez wahania odpowiem TAK.

Kupując książkę za jedyne 60 gr, pomyślałam sobie, że pewnie nie będzie w tej książce nic interesującego. Pomyliłam się, książka bardzo treściwa i ciekawa.Fakt, faktem, jest to książka na jeden wieczór, a nawet nie, ale losy bohaterów naprawdę wciągają, cała seria zapowiada się obiecująco.

• 03. Posiadam
  • Romanse
  • Przeczytane w 2014
  • Doktor Anna
  • Cykle
  • Cykle 👾

Dodaj cytat z książki Biała suknia