Ósma spowiedź

Okładka książki Ósma spowiedź Maxine Paetro, James Patterson
Okładka książki Ósma spowiedź
Maxine PaetroJames Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Kobiecy Klub Zbrodni (tom 8)
The 8th Confession
Albatros
2013-06-03
2013-06-03
2010-03-18
Elżbieta Piotrowska

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Podobnie jak w przypadku poprzedniej pozycji w tej serii - pisarska robota bez zarzutu, panią od przekładu zaś powinno się oddelegować na urlop w trybie natychmiastowym.
Krwi kobieta potrafi napsuć.
Dobrze choć, że Patterson z Paetro nie zawodzą.
Dla efektów ich pracy warto brnąć w ten polski przekład.

Krwi kobieta potrafi napsuć.
Dobrze choć, że Patterson z Paetro nie zawodzą.
Dla efektów ich pracy warto brnąć w ten polski przekład.

Patterson ma to do siebie, że raz pisze książki nudne jak diabli i po jednej stronie zasypiasz a raz takie jak właśnie Ósma spowiedź. Szczerze, początek książki o morderstwie Bagmana mnie w ogóle nie wciągnęła i gdyby nie wątek z mordestwem Bailey'ów to bym książkę odłożyła. Nie wiem, po co ciągnięte są dwa , ba nawet 3 wątki nie mające ze sobą wspólnego mianownika. Wątek Bagmanna, wątek prokuratorski Yuki (tutaj uważam to za zapchajdzurę w książce) i seria morderstw. Tylko te morderstwa mnie zainteresowały i przyznam, że nie mogłam oderwać się od książki. Nie było żadnego wielkiego suspensu, al i tak książka dobra.Można przeczytać.

Zdecydowanie wolę książki z Crossem, ta policjantka działała mi na nerwy. Może nie od pierwszej strony, natomiast już w środku książki ciążyła mi jej osobowość. Także, jak dla mnie przegrywa z Alexem!

Zgrabnie i poprawnie napisany kryminał, ale nie porywa.

Zgrabnie i poprawnie napisany kryminał, ale nie porywa.

Ostatnio nie mam szczęścia do wyboru książek Jamesa Pattersona. Kolejny jeden z mniej wciągających tytułów. Znowu po przeczytaniu czegoś mi brakuje, jakby książka była pisana zbyt szybko i w sposób nieprzemyślany. Nawet lubiane przeze mnie bohaterki nie są w stanie zatrzeć złego wrażenia.

Kolejna całkiem niezła pozycja Pattersona, ciekawe zbrodnie i ich motywy, wątek miłosny po między dwojgiem bohaterów też zaczął się rozwijać.

Fajna lektura szczególnie na pochmurne dni lub na podróż pociągiem !

Fajna lektura szczególnie na pochmurne dni lub na podróż pociągiem !

Początkowo książka w ogóle mnie nie przekonała. Wielość wątków, które przeskakiwały od jednego do drugiego, nie miały dla mnie żadnego związku. Mimo, że co drugą stronę dochodziło do tajemniczych zbrodni, to wydawało się to dość chaotyczne. Ku mojemu zdziwieniu, w końcu zaczęło się coś dziać. Z pozoru nierozwiązywalne sprawy zaczęły nabierać tempa, a wszystko zaczęło się zazębiać i układać w spójną całość. Sprawy zaczęły się ze sobą łączyć, a pewne okoliczności pozwalają powiązać serię dziwnych zabójstw z podobnymi, które należały już do przeszłości jako sprawy nierozwiązane z powodu braku dowodów. Druga połowa książki jest bardzo ciekawa, trzyma w napięciu i nie pozwala się od niej oderwać. Ciekawym zabiegiem jest narracja prowadzona przez morderczynię, mimo że zna się rozwiązanie zagadki "kto jest seryjnym mordercą", interesujące pozostaje jak i czy zostanie on złapany przez policję. Tajemnicze jest również morderstwo bezdomnego o pseudonimie Bagman Jezus, który okazuję się być kimś innym, niż "dobrym człowiekiem niosącym pomoc słabszym". Książkę polecam, mimo początkowego sceptycyzmu, ponieważ dotarłam do końca i nie żałuję :)

Książkę czyta się bardzo szybko, ze względu na krótkie rozdziały i dość konkretną treść, bez rozwodzenia się nad mało znaczącymi wątkami. Na początku mnie pochłonęła, przy końcu jednak zaczęła mnie trochę nużyć. Po przeczytaniu opinii przed zabraniem się do książki, trochę się zniechęciłam, jednak była to jedyna jaką miałam pod ręką, dobry kryminał, ale nic poza tym - nie zapada w pamięć, nie ląduje na półce 'ulubione'.

Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca w sprawę. Przez to że jest troche pogmatwana od razu nie wpadamy na to kto dokonał morderstw i z jakiego powodu.
Pod koniec książki troszeczkę już zaczynała sie dłużyć. Autor pisze ciekawie i interesująco, łatwo się czyta są krótkie rozdziały.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • James Patterson