ROZWIŃ ZWIŃ

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt

Okładka książki Moja pierwsza encyklopedia zwierząt
Marta Kotecka Wydawnictwo: Papilon encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Papilon
2008-01-01
2008-01-01
zwierzęta encyklopedia

więcej Więcej

Bardzo fajna książka dla dzieci o zwierzętach

Pierwsza książeczka mojego synka.
Encyklopedia zwierząt to raczej tylko z nazwy bo informacje na temat zwierzaków są tak krótkie, że nie trzeba fachowej wiedzy na temat fauny aby stworzyć taką książkę. Niemniej jednak dla najmłodszych jest w sam raz.

Jest każde zwierzątko, ilustracje a właściwie zdjęcia kotów, psów, różnorakich ptaków a także zwierząt hodowlanych.
Dziecko...

Krótko i zwięźle opisane zostały najważniejsze zwierzaki. Bardzo przydatna książka.

Encyklopedii o zwierzętach mamy już kilka, ale tak naprawdę to ta jest naszą pierwszą encyklopedią, pierwszą, którą tak naprawdę dokładnie przestudiowaliśmy więc mimo wszystko tytuł jest idealny :) Wszystkie inne, z którymi dotychczas mieliśmy do czynienia są oczywiście interesujące i można dowiedzieć się z nich masy rzeczy, ale skierowane są raczej do nieco starszych...

Wspaniała książka dla ciekawych świata dwulatków. Mnóstwo pięknych zdjęć zwierząt, opisy w formie krótkich ciekawostek. Moja prawie dwuletnia córeczka znalazła w niej swoich ulubieńców np. chomika, do których ciągle wraca. Szczerze polecam!(przetestowana na 3 dwulatkach - wszyscy zachwyceni).

To książka popularnonaukowa jednak doskonale nadaje się do czytania dzieciom przed snem i nie tylko, zawiera zabawne wierszyki, zgadywanki oraz mnóstwo opisów zwierząt, które fascynują młodego słuchacza. Trzeba również wspomnieć że na 221 stronach znajdziemy co najmniej 3 razy tyle wspaniałych fotografii, dzięki którym nasze dziecko nigdy nie pomyli mewy z czaplą czy...

• Czytam z dzieckiem
  • Czytane synkowi
  • 2019
  • Dzieciaczki
  • 2020
  • Otrzymane w prezencie
  • Domowa biblioteczka dziecka

Dodaj cytat z książki Moja pierwsza encyklopedia zwierząt