Moja pierwsza encyklopedia zwierząt

Okładka książki Moja pierwsza encyklopedia zwierząt
Marta Kotecka Wydawnictwo: Papilon encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Moja pierwsza encyklopedia zwierząt
Papilon
2020-05-11
2012-01-01
zwierzęta encyklopedia książki o zwierzętach dla dzieci książki o zwierzętach

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

To ponad 100 gatunków, ponad 350 zdjęć i ponad 200 stron poświęconych zwierzętom. Od zupełnie zwyczajnych, po bardzo egzotyczne. Źródło fascynującej wiedzy dla młodszych czytelników.
Moja pierwsza encyklopedia zwierząt to doskonały wybór dla młodszych czytelników, którzy potrzebują tylko kilku podstawowych informacji. Jak wygląda dane zwierzę? Co je? Jakie są jego charakterystyczne cechy?
Każdy gatunek opisany jest w 3-4 zdaniach i opatrzony kilkoma pięknymi zdjęciami. Krokodyle to niebezpieczne drapieżniki, młody łoś to łoszak, a długie nogi łosi nazywane są badylami, koty mają doskonale wyostrzone zmysły, a chomiki najbardziej lubią jeść ziarna.
Jak widzicie nie ma skomplikowanych i trudnych do zapamiętania rzeczy. Wiedza dostosowana jest idealnie dla przedszkolaków, do których skierowana jest ta książka. Zamiast zbyt dużej porcji wiadomości, autorka skupiła się na fotografiach i ilustracjach, które przykuwają wzrok i lepiej pozwolą rozpoznawać poszczególne zwierzątka.
Bardzo podoba mi się to, że jak na encyklopedię przystało, hasła poukładane są alfabetycznie. To ułatwia poszukiwania, gdy zależy nam na jakimś konkretnym gatunku, a wierzcie mi jest to duże ułatwienie, gdyż jest ich tu ponad 100. W ogóle cała książka jest bardzo ładnie wydana. Ma twardą oprawę (cenię je w tego typu książkach, dzięki temu wolniej się niszczą przy częstej lekturze), jest bardzo kolorowa i bogato ilustrowana.
Polecam serdecznie. To źródło ciekawej wiedzy, która zainteresuje przedszkolaki.

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt 📖

Zalety:
🌹twarda oprawa,
🌹100 ciekawych zwierząt,
🌹bogate ilustracje,
🌹krótkie teksty opisujące zwierzęta wzbudzają ciekawość czytelnika i rozwijają zasób słownictwa.

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt 📖

Zalety:
🌹twarda oprawa,
🌹100 ciekawych zwierząt,
🌹bogate ilustracje,

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Ale czy wszystkie zwierzęta żyjące wokół nas potrafią nazwac? Czy znają nazwy zwierząt z dalekich egzotycznych zakątków świata?

Myślę, że choć na jedno pytanie odpowiedzieliscie "NIE", dlatego dziś pokazuje Wam książkę, która rozbudzi dziecięcą ciekawość o świecie zwierząt

"Moja pierwsza encyklopedia zwierząt" to książka dla ciekawego przedszkolaka.

Mało tekstu, dużo pięknych zdjęć sprawia że dzieci chętnie sięgają po tę książkę

Ponad 200 stron z ciekawostkami o zwierzętach takich jak np. Koń, kot, krowa, czy ryba

"Moja pierwsza encyklopedia zwierząt" to książka dla ciekawego...

📖książki dla dzieci 🧩

„Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” to książka w której zgodnie z kolejnością alfabetu dzieci poznają 100 różnych zwierząt. Ponad 350 pięknych ilustracji i szczegółowe opisy zabiorą nas do świata zwierząt.

Taka encyklopedia to świetny pomysł na prezent, nie tylko na dzień dziecka, ale również bez okazji! Mały czytelnik będzie zachwycony 🐄🦒

📖książki dla dzieci 🧩

"Moja pierwsza encyklopedia zwierząt" to cudowna książka od @papilon_wydawnictwo dedykowana najmłodszym czytelnikom, która zaprasza do niesamowitego świata zwierząt. W środku znajdziemy opisy ponad 100 zwierząt - tych bardziej znanych, bliskich nam - jak kot czy pies - po te egzotyczne - jak żyrafa czy krokodyl. Ponadto w książce znajdziemy ponad 350 przepięknych, realistycznych fotografii, a także prosty i ciekawy tekst. Mamy główne informacje o danym zwierzęciu i kilka ciekawostek. Idealna dla przedszkolaków, ale moim zdaniem nie jeden dorosły zachwycił by się tym pięknym wydaniem.

Słowo ENCYKLOPEDIA zawsze kojarzyło mi się z dużą i grubą książką, w której jest cała masa informacji, a tekst napisany jest drobnym maczkiem. Ale jak widać można stworzyć taką encyklopedię, która na pewno nie będzie odstraszać, a wręcz przeciwnie! Tą wersją jestem zachwycona. Książka jest poręczna, ma nie wielki format, idealnie nadaje się do zabrania na wycieczkę czy spacer, zachęca do rozmów o zwierzętach, poszerza wiedzę i słownictwo.

Świat zwierząt jest niezwykle ciekawy i zaskakujący. Ta niezliczona ilość gatunków sprawia, że fascynacja nimi zaczyna się już w dzieciństwie. "Moja pierwsza encyklopedia zwierząt" to książka wręcz wypełniona zdjęciami zwierząt. Jest jednak coś, co sprawia, że staje się ona nie tylko wstępem do poznawania, ale i doskonałym pomysłem na prezent.

Pięknie wydana encyklopedia dla dzieci to prosty, czytelny tekst z najważniejszymi informacjami i niesamowite zdjęcia zwierząt. Muszę przyznać, że te realistyczne, idealnie dobrane zdjęcia robią ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach. Ja jestem nimi zachwycona.

Dzięki tak trafnemu doborowi fotografii, dziecko nauczy się rozpoznawać, nazywać poszczególne zwierzęta. Pozna dokładniej zarówno te, które żyją w jego otoczeniu, jak i takie, których nie miało okazji jeszcze spotkać. Ponad 100 gatunków czeka, by je poznać nieco bliżej.

Jeśli lubisz realistyczne fotografie w książkach, koniecznie zerknij do tej encyklopedii. Zachwycą ona niejednego dorosłego, a w dzieciach rozbudzą ciekawość i poszerzą wiedzę na temat zwierząt.

Pięknie wydana encyklopedia...

„Moja pierwsza encyklopedia zwierząt”. Książka z serii nauka poleca i nauka wyjaśnia, w tym bardzo mocno nauka zachęca do dalszego zgłębiania tematu. Zwłaszcza tego najmłodszego czytelnika. A to za sprawą krótkich i treściwych informacji, taki z kategorii: „pierwszy strzał wiedzy”, co powinniśmy wiedzieć o danym, zwierzątku, jego najważniejsze cechy lub pierwsze skojarzenie. Do tego dochodzą niesamowite ilustracje (ponad 350) w rzeczywistym odzwierciedleniu. Realność fotografii jest niesamowitym dodatkowym atutem, i pozwala zobaczyć ptaki, ssaki, płazy, owady i inne zwierzęta w ich naturalnych barwach, z uwzględnieniem cech szczególnych lub rozróżnieniem na płeć (samiec, samica tego samego gatunku).
Encyklopedia ułożona jest alfabetycznie, format książki jest bardzo poręczny, ma lekko twardą oprawą, i miękki błyszczący papier. Zatem książka idealnie sprawdzi się w domowych pieleszach jak i podróży, czy rodzinnym biwakowaniu i zdecydowanie na czytaniu w parku. Publikacja zachęci tego małego i ciut starszego czytelnika, choćby z tego dobrego powodu, że można oglądać i samemu opowiadać, jak i czytać i poszerzać wiedzę. I jestem pewna, że lektura zachęci do podróżowania czy zwiedzania świata. Pozwoli również zabłysnąć ciekawostką na lekcji geografii. Oraz będzie idealnym prezentem, nie tylko na zbliżający się Dzień Dziecka.
Do tego typu lektury zawsze miło się wraca. I na każdym etapie życia dziecka, można z nim rozmawiać o zwierzętach, Tych żyjących na wolności, w domowym kurniku, rezerwacie, czy w końcu o tych, którym grozi wyginiecie lub są narażone na niebezpieczeństwo kłusownictwa. Przy okazji można poruszyć wiele różnych tematów, jak odpowiedzialność za zwierzątko, dokarmianie, czy dbanie o ich naturalny rozwój. Takie książki są najlepsze, i zawsze Wam je polecam, bo warto czytać, a dodatkowo poruszać wiele innych aspektów jak nauka, empatia, emocje. To książka, którą warto mieć w domowej biblioteczce.

Jestem zdecydowanie zachwycona książką "Moja pierwsza encyklopedia zwierząt ". Bogato ilustrowana, pełna informacji i ciekawostek dotyczących różnych zwierząt. A znajdziecie ich tam ponad setkę! Zwierzęta ułożone alfabetycznie, co zdecydowanie ułatwia wyszukanie tych, które nas najbardziej interesują. Mój 3 letni syn zabiera książkę wszędzie - co niech będzie najlepszą rekomendacją:) Joanna Kaźmierczak

Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla każdego Okruszka.

„Moja pierwsza encyklopedia zwierząt” to pięknie wydana książka, która zawiera prześliczne fotografie, wesołe rysunki oraz zrozumiałe i interesujące teksty.

Dzięki takiej formie wydania księga odpowiednia będzie zarówno do samodzielnego czytania, jak również do wspólnego czytania razem z Okruszkiem. Encyklopedia ta będzie „rosła” z małym czytelnikiem – najmłodszym dostarczy wielu radosnych emocji, zaś przedszkolakom, jak również dzieciom wczesnoszkolnym w przystępny i prosty sposób poszerzy wiedzę o zwierzętach i ich świecie.

W encyklopedii znajdziemy wiele ciekawostek i przydatnych informacji, a także dużo uroczych zdjęć zwierząt, z których spoglądają nie tylko dorosłe osobniki, ale również ich dzieci. Dzięki tej książce dziecko nauczy się rozpoznawać i nazywać zwierzęta z całego świata.

Sięgając po tą książkę swoje wrota otworzy przed nami zachwycający świat. Przejrzysty układ z dużą dawką wiedzy zawartej w książce rozbudza ciekawość i poszerza słownictwo, ale przede wszystkim sprawia, że nauka dla Okruszka staje się czystą przyjemnością już od najmłodszych lat.

Zdjęcia środka na blogu BIBLIOTECZKA OKRUSZKA.

Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla każdego Okruszka.

Moja Pierwsza Encyklopedia Zwierząt to idealna propozycja dla najmłodszych. Przedstawia ponad sto znanych (pies, kot, biedronka, bocian...) i mniej znanych (koliber, płaszczka, jeżozwierz..) gatunków zwierząt. Ponad 350 zdjęć zwierząt w różnych ujęciach ubogaca treść, ale przede wszystkim pomaga dzieciom lepiej poznać dane zwierzę.
Moja trzylatka uwielbia tę książkę. Każdego dnia każe ją sobie czytać i zabiera na wycieczki.
Jako mamá i pedagog polecam dla małych odkrywców.

Moja trzylatka uwielbia tę książkę....

Dodaj cytat z książki Moja pierwsza encyklopedia zwierząt