Indie: zarys historii

Okładka książki Indie: zarys historii Michel Boivin
Okładka książki Indie: zarys historii
Michel Boivin Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog Seria: Dzieje Orientu historia
148 str. 2 godz. 28 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Dzieje Orientu
Tytuł oryginału:
Histoire de l'Inde
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademickie Dialog
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
148
Czas czytania
2 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361203841
Tłumacz:
Iwona Badowska
Tagi:
Historia Indie Historia Indii Indie muzułmańskie Kolonializm Indie niepodległe Hinduizm cywilizacja indyjska subkontynent indyjski dekolonizacja
Średnia ocen

5,7 5,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,7 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
126
96

Na półkach:

Raczej esej niż książka, te 127 stron tekstu jest oszukane, ponieważ jest użyta wyjątkowo duża czcionka na małej stronie z dużymi odstępami i szerokimi marginesami...chyba bardziej tego tekstu nie dało się rozciągnąć. Jakby ten tekst ścieśnić do normalnych stron to może by wyszło ze 40 stron, ale to dobrze ponieważ czytać się tego nie da ze względu na bardzo dużo błędów merytorycznych, wynikających prawdopodobnie z bardzo kiepskiego tłumaczenia.
Ilość błędów stylistycznych i merytorycznych, czasami powoduje, że nie da się tego czytać (jedna z władców, rządził wg. autora/tłumacza ponad 130 lat:)),ale czym bliżej współczesności tym lepiej i w zasadzie ostatni rozdział jest całkiem ok i on też zajmuje największą część książki.
Esej można przeczytać, ale jak się nie przeczyta to też niewiele się traci.

Raczej esej niż książka, te 127 stron tekstu jest oszukane, ponieważ jest użyta wyjątkowo duża czcionka na małej stronie z dużymi odstępami i szerokimi marginesami...chyba bardziej tego tekstu nie dało się rozciągnąć. Jakby ten tekst ścieśnić do normalnych stron to może by wyszło ze 40 stron, ale to dobrze ponieważ czytać się tego nie da ze względu na bardzo dużo błędów...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , , ,

Ta książka jest maksymalnym skrótem dziejów cywilizacji indyjskiej od jej początków aż po koniec XX stulecia. Zwięzłość Autora jest zgoła niesamowita, bo ujęcie takiej masy zagadnień na około 120 stronach robi wrażenie. Materiał podzielony jest na cztery części: Indie starożytne, Indie muzułmańskie, Rządy kolonialne, Indie współczesne. Daje się zauważyć zdecydowanie większa szczegółowość ostatniego rozdziału. Wadą książki są nieczytelne mapy. Poza tym mamy tu najważniejsze informacje, daty i postacie, wszystko przystępnie sformułowane. Książka dobra na początek.

Ta książka jest maksymalnym skrótem dziejów cywilizacji indyjskiej od jej początków aż po koniec XX stulecia. Zwięzłość Autora jest zgoła niesamowita, bo ujęcie takiej masy zagadnień na około 120 stronach robi wrażenie. Materiał podzielony jest na cztery części: Indie starożytne, Indie muzułmańskie, Rządy kolonialne, Indie współczesne. Daje się zauważyć zdecydowanie większa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
567
443

Na półkach: , ,

Szukanie wiedzy na temat historii Indii zaczęłam od Bashama - pierwsza książka w mojej indyjskiej bibliotece – potem "Pawi tron" Hansena o Mogołach, oczywiście "Historia Indii" Kieniewicza, ale i z allegro "Dzieje Indii" Panikkara. Z czasem do tych książek doszły "Odkrycie Indii" Nehru – gorąco polecam – niedawno "Nowa historia Indii" Wolperta. Najnowszą historię poznaję w "Od Curzona do Nehru i później" (Durga Das) i w "India After Gandhi" (Ramachandra Guha). Ostatnio przybyła mi niemiecka wersja dziejów Indii Hermana Kulke i Dietmara Rothermunda. Wciąż to czytam i czytam. Wracając. Nie doczytując. Próbując zapamiętać. Zapominając.

Tę historię, wydaną przez lubiane przeze mnie akademickie wydanie DIALOG, polecam komuś, kto chciałby szybko przebiec przez dzieje Indii. Zaledwie sto dwadzieścia siedem stron, a na nich kilka tysięcy lat historii Indii. To oczywiście ogromny skrót francuskiego historyka Michela Boivina, pracującego w Centrum Badań nad Indiami i Południową Azją. Michel Boivin to spec od historii sufizmu w Dolinie Indusu. Tu przedstawia on nam historię Indii w czterech częściach. Ten podział narzuca się pewnie każdemu z zakochanych w Indiach – znacie książkę o tym tytule też Francuza Jeana Claude'a Carriere? -
• Indie starożytne
• Indie muzułmańskie
• Indie podbite przez Brytyjczyków
• Indie niepodległe

Gdzie znaleźć książki Ravindera Kumara, indyjskiego historyka z Kaszmiru, który twierdzi, że to, co Indie właśnie tworzą to nie państwo-naród, ale państwo-cywilizacja, cywilizacja różnorodnych kultur? Jak doszło do utworzenia tej cywilizacji? O tym opowiada M.B. Czasem w pośpiechu gubiąc niektóre informacje. Gubiąc? Trzeba coś wybrać, by było krótko, więc pomijanie jest świadome. Ale dlaczego w I rozdziale o cywilizacji doliny Indusu daremnie szukam choćby przybliżonej daty jej początku. Jej, a więc i historii Indii! Znajduję jednak tylko datę – ok. 18OO roku p.n.e. - kres cywilizacji Doliny Indusu spowodowany najazdem Ariów.
Mimo to książkę czytam z dużą ciekawością, wdzięczna, że stanowi tak krótką syntezę dziejów Indii. Mam ochotę przedstawić w oparciu o tę książeczkę na blogu pokrótce historię Indii. Porządkując ją sobie w głowie podczas pisania.

Kopiuję tu moją opinię z mojej strony nietylkoindie.pl (tam z ilustracjami)

Szukanie wiedzy na temat historii Indii zaczęłam od Bashama - pierwsza książka w mojej indyjskiej bibliotece – potem "Pawi tron" Hansena o Mogołach, oczywiście "Historia Indii" Kieniewicza, ale i z allegro "Dzieje Indii" Panikkara. Z czasem do tych książek doszły "Odkrycie Indii" Nehru – gorąco polecam – niedawno "Nowa historia Indii" Wolperta. Najnowszą historię poznaję w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    42
  • Przeczytane
    30
  • Posiadam
    11
  • Indie
    4
  • Historia
    3
  • 🔄 Wymienię/sprzedam
    1
  • Odkrycia, kolonie i Europejczycy poza Europą
    1
  • Sztuka - Serie - Dzieje Orientu
    1
  • Orient
    1
  • Dzieje Orientu
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Indie: zarys historii


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne