Monster High. Przyjaciółki na zabój

Okładka książki Monster High. Przyjaciółki na zabój Gitty Daneshvari
Okładka książki Monster High. Przyjaciółki na zabój
Gitty Daneshvari Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Monster High (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Monster High (tom 1)
Bukowy Las
2012-11-07
2012-11-07
Ewa Pater-Podgórna

Jedna z pierwszych "poważnych" (czytaj; grubszych oraz nie przepełnionych kolorowymi ilustracjami typowych książeczek dla dzieci) książek, jakie przeczytałam. Dostałam jakoś na 10 urodziny. Sentyment pozostał :-)

Seria naprawdę fajna i myślę, że każdy z was zna Monster High, więc nie musze was wprowadzać klimat. Seria była przyjemna, bo była lekka w czytaniu, dobrze i szybko się czytało, a jednocześnie ciągle się coś działo i nie można było narzekać na nudę. Bardzo dobrze czytało mi się tą serie oraz dobrze ją wspominam, bo była interesująca i wciągająca. Miała nieprzewidywalne i ciekawe wydarzenia, choć były też spokojne momenty kiedy działo się ciut mniej. Ogólnie seria sympatyczna i fajna.

Uwielbiam!!! Jeszcze fajniejsza seria, niz poprzednia o Monster High. Tym razem poznajemy lepiej Robecce, Rochelle i Venus. Wciąż to samo ładne przesłanie o byciu sobą i oryginalności z magią i intrygami w tle. Już się cieszę na kolejne tomy.

Zdecydowanie lepsza była pierwsza seria z Monster High autorstwa Lisi Harrison.... Ta, jest zbyt dziecięca? Co prawda postacie są ciekawe, każda jest inna i są na swój sposób niezwykłe, ale spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Będąc szczerą miałam wrażenie, że po prostu czytam książkę dla dzieci. Niby jest tam jakiś wątek, ale pojawia się on w połowie książki może? A tak to skupia się na pierdołach. Może dalsze tomy zmienią moje podejście... To się okaże. Książkę czyta się co prawda bardzo szybko (mi to zajęło dzień, a robiłam tego dnia też wiele innych rzeczy więc...),ma też bardzo ładne ilustracje co jest na plus. Także może inne tomy zmienią moje nastawienie...

Czytane młodszej siostrze, która szczególnie zachwycona nie była (i to nie przez mój brak talentu recytatorskiego). Uważam, że książki dla dziesięciolatki powinny mieć więcej przesłań.

fajna szkoda że nie mam nastepnych części... choć zdecydowanie ta książka jest tylko z Monster High to jest napisana zaskakująco ładnym językiem. polecam!

Monter High - Przyjaciółki na zabój Pierwszy dzień szkoły . Rochelle Goyle , Venus McFlytrap i Robecca Steam zaczynają nauke w światowej sławy straszyceum Monster High .Między lekcjami Upiornej Literatury a zajęciami z Szalonej Chemii rodzi się prawdziwa przyjaźń. Na szkolnym korytarzu dziewczyny poznają też inne potwory: Frankie Stein i Cleo de Nile. Szybko orientują się że tej drugiej lepiej nie wchodzić w drogę ... Potworne trio to nie jedyne nowe postaci w szkole. Jest też nowa nauczycielka - profesor Smoczego Szeptactwa panna Sylphia Flapper. Choć wraz z jej przybyciem rządy na szkolnych korytarzach przejmuje armia trolli , niemal wszyscy z uwielbieniem patrzą na smoczą nauczycielkę. Na szczęście trzy nastoletnie przyjaciółki odkrywają jej niecne plany ... Czy Rochelle , Venus i Robecca obudzą w sobie ducha walki i uratują Monster High od ponurego losu ? 😝😋😗

Książki z serii Monster High cieszą się nieustannie ogromną sympatią mojej córki. Tym razem chciałabym opowiedzieć więc o publikacji od której wszystko się zaczęło tj. o książce pt. "Monster High. Przyjaciółki na zabój". Jest to pierwszy tom z serii autorstwa młodej amerykańskiej pisarki Gitty Daneshvari. Sięgając po tę właśnie lekturę czytelnik ma okazje bliżej poznać każdą z głównych bohaterek, przyjrzeć się szkole i panującym w niej zasadom. Właściwie to wprowadzenie w realia Monster High zajmuje niemal połowę książki. Dopiero w drugiej części zaczyna się coś dziać, pojawia się jakaś intryga i akcja staje się bardziej dynamiczna.

W szkole potworów w Salem rozpoczyna się inauguracja roku szkolnego. Naukę w straszyceum Monster High rozpoczynają między innymi trzy potworzyce Rochelle Goyle, Venus McFlytrap i Robecca Stam. Dziewczyny zostają przydzielone do jednego pokoju i bardzo szybko się zaprzyjaźniają. Do szkoły przybywa też nowa nauczycielka - profesor Smoczego Szeptactwa, panna Sylphia Flapper. Towarzyszą jej również obrzydliwe trolle, które przez cały rok szkolny będą patrolować korytarze budynku i pilnować porządku. Nowa nauczycielka wzbudza ogólny podziw jednak jej osoba niepokoi trzy przyjaciółki. Jaką tajemnicę skrywa panna Flapper i czy nowe uczennice znajdą w sobie na tyle odwagi aby pokrzyżować jej plany?

Lektura napisana jest przystępnym językiem. Fabuła jest ciekawa a perypetie bohaterek nierzadko zaskakują, są też zabawne, opowiedziane na luzie i adekwatnie do oczekiwań dzieci/młodzieży. Całość naprawdę wciąga i to już od pierwszej strony. Co równie fajne nie można do końca przewidzieć co się wydarzy, jak zakończy się tajemnicza przygoda straszyciółek. Autorka wprowadza czytelnika w zupełnie inny, abstrakcyjny świat, w którym jednak nietrudno dopatrzyć się elementów wspólnych z tym rzeczywistym. Podobne są postawy, dążenia i pragnienia potworów a ta ich inność ogromnie fascynuje i przyciąga do książki jak magnes.

Prezentowana książka to lekka i przyjemna lektura w sam raz na długie wieczory. Podzielona jest na 17 rozdziałów. Na jej stronach co jakiś czas goszczą czarno-białe ilustracje, które uprzyjemniają czytanie i są strasznie fajne ;) Duża czcionka oraz potęgujące z każdą stroną napięcie sprawiają, że ekspresem docieramy do końca lektury. Muszę przyznać, że przygody przyjaciółek z Monster High mają w sobie to coś. Na pewno są w stanie zainteresować młodego czytelnika skąd zresztą tak liczna rzesza fanek serii. Zachęcam do sięgnięcia po lekturę tym bardziej, że jej okazyjna cena niesamowicie kusi ;)

Książkę kupiłam kiedy byłam fanką Monster High. Okazała się bardzo fajna i polecam dla jej fanów :).

Pokłosie komerchy na MH, ale pamiętam, że fajnie się to czytało.

Pokłosie komerchy na MH, ale pamiętam, że fajnie się to czytało.

• Literatura dziecięca
  • Z dzieciństwa