Gdzie jest Rudek?

Okładka książki Gdzie jest Rudek? Holly Webb
Okładka książki Gdzie jest Rudek?
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
2010-01-01
Jacek Drewnowski

Krutki opis
Ruzia lubi odwiedzać farmę gdzię są kociaki
Ale gdy burzą farmę kociaki i mama trafiają do schroniska oprócz Rudka !
Tom 3 polecam
Miłego dnia

Krutki opis
Ruzia lubi odwiedzać farmę gdzię są kociaki
Ale gdy burzą farmę kociaki i mama trafiają do schroniska oprócz Rudka !
Tom 3 polecam
Miłego dnia

Kolejna przyjemna książeczka dla dzieci, tym razem o kotku. Dzieci słuchają jak zaczarowane więc to mówi samo za siebie 🙂 Oczywiście polecamy!

Bardzo fajna , ale raczej nie jest to moja ulubiona z tej serii. Moja ulubiona to Wąsik . Dużo tych książek czytałam ,ale najlepsza według mnie to wąsik.

Książki z tej serii są do siebie bardzo podobne. Czytając, ma się wrażenie, że w każdej jest to samo..

O oswajaniu dzikiego kocurka za pomocą cierpliwości i... szynki.

O oswajaniu dzikiego kocurka za pomocą cierpliwości i... szynki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Emocjonalny rollercoaster po raz kolejny. Pani Holly Webb robi to bardzo świadomie i skutecznie. I co ciekawe po raz kolejny czyta się to całkiem dobrze. Z serii literatury dziecięcej wciąż jedna z moich ulubionych.

W tej książeczce z serii “Zaopiekuj się mną” poznajemy małą Rózie, która po szkole razem z babcią chodzi na farmę, aby bawić się z bezpańskimi kotkami. Jednak dziewczynka dowiaduje się, że sąsiadka babci wyprowadza się I niestety, ale wszystkie kotki zostaną wyłapane I umieszczone w schronisku. Dziewczynka jest bardzo smutna, jednak namawia swoją mamę, aby ta zabrała ją do schroniska, aby sprawdzić, czy wszyscy jej mali przyjaciele są bezpieczni. Na miejscu okazuje się, że nie ma ślicznego rudego kotka, którego dziewczynka najbardziej pokochała. Rózia jest bardzo smutna I postanawia namówić babcię, aby iść jeszcze raz na farmę I poszukać małej zguby. Tam jednak okazuje się, że teren został ogrodzony I trwa tam budowa. A biedny Rudek zdany jest sam na siebie. Czy Rózia odnajdzie swojego kochanego kotka?

Mój 5-letni synek uwielbia historie o zwierzętach. I wszystkie książeczki po prostu wyczytujemy w trybie natychmiastowym. Ja staram się cały czas dokupować coraz to nowsze. Problem jednak będzie, jak ta seria nam się skończy. Zielona Sowa bardzo fajnie wydała tę serię. Duża czcionka pomaga w czytaniu z dzieckiem, a nawet młody ucząc się czytać, może pracować na tej książeczce. Piękne czarno białe ilustracje, które pobudzają jeszcze bardziej wyobraźnie naszych dzieci. Ja jestem zadowolona. Jednak jeśli znacie jeszcze jakieś, inne serie książeczek dla dzieci w tym klimacie to polećcie, chętnie sprawdzę.

Niedługie rozdziały, szybka akcja oraz duża czcionka sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Do tego publikację wzbogacono estetycznymi rysunkami autorstwa Sophy Williams. Książki Holly Webb z serii „Zaopiekuj się mną” to ponad 30 interesujących opowieści o relacji dzieci ze zwierzakami, odpowiedzialnej opiece. Na okładce książki znajdziemy kod do gry, pozwalającej młodym czytelnikom na sprawdzenie swoich umiejętności.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Wzruszająca i bardzo ciekawa pozycja dla młodszych. Piękna i ucząca.

Wzruszająca i bardzo ciekawa pozycja dla młodszych. Piękna i ucząca.

Kolejna część o fabule pisanej na jedną modłę, jak słusznie zauważyła kuzynka. Co więcej, wydarzenia pisane na siłę, brak logiki (budowlaniec). Zaskakujące, że męskie postaci są do bólu marginalne, zwłaszcza ojcowie, bo o braciach czy kolegach nie ma co wspominać. Czemu nie ma chłopców opiekujących się kotami? Za mało męskie?

• Zaopiekuj się mną
  • Holly Webb
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Gdzie jest Rudek?