Okładka książki Pocałuj tę żabę! 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym. Christina Tracy Stein, Brian Tracy
Christina Tracy SteinBrian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes
2012-11-09
2012-11-09
Marian J. Waszkiewicz
emocje emocje negatywne psychoterapia

Porcja psychologicznych porad, które przypomniały mi to o czym juz wcześniej słyszałam. Jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z książkami z zakresu pozytywnego myślenia to całkiem ciekawa pozycja. Osoby interesujące się kwestią motywacji i psychologi niczego odkrywczego w niej nie znajdą. Książkę polecano na wielu szkoleniach, w których bralam udzial, wiec zdecydowałam się po nia sięgnąć. Przyznaję, że czytałam ją stosunkowo dlugo, bo mnie nudziła co kilka stron.

To poradnik pokazujący czytelnikowi, co zmienić w swoim życiu, by być szczęśliwym, radosnym i robić to, na czym nam naprawdę zależy. Dlaczego nie spełniamy swoich marzeń? Co nas ogranicza? Jak zmienić negatywny sposób myślenia na pozytywny? Co zrobić, by być pewnym siebie? Jak uwolnić drzemiący w nas potencjał? To książka, w której znajdują się motywy i strategie, mające zagwarantować życie pełne sukcesów i radości. Wiadomo, że nic nie jest proste, nie od razu osiągniemy spektakularny sukces… Trzeba mierzyć siły na zamiary i realnie ocenić skalę zmian, na jakie mamy wpływ w naszym życiu. Warto jednak zrobić pierwszy krok, zmierzyć się z tym, co niesie nam życie i zawalczyć o samego siebie, o własne dobro i szczęście. Jeśli czujesz, że coś albo ktoś Cię ogranicza i blokuje, jesteś sfrustrowany, targają Tobą negatywne emocje i narzekasz na wszystko i wszystkich wokół, to sięgnij po tę książkę. Dowiesz się, jak wiele zależy od Ciebie i od Twojego nastawienia do życia.

Podtytuł książki "Pocałuj tę żabę" to "12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym". I właśnie owe zamienianie problemów w sukcesy to metaforyczne wyjaśnienie "całowania żab", które stoją nam na przeszkodzie do osiągania sukcesów. Lektura jest niedługo, bo ma zaledwie 150 stron, a jest trochę "o wszystkim i o niczym". Dotyka wielu problemów i dziedzin życia, ale robi to bardzo powierzchownie, a de facto rzeczy warte zapamiętania dałoby się wypisać w punktach na dwóch stronach. Oczywiście merytorycznie Brian Tracy to cały czas wysoka półka, natomiast próba upchnięcia tylu tematów na 150 stronach musiała spowodować, że żaden z nich nie będzie konkretniej zgłębiony i wyjaśniony. Może taki był zamysł tej książki, żeby była krótka i pozwalała zaznajomić się z różnymi dziedzinami osobom, które dopiero startują z tego typu poradnikami na temat rozwoju osobistego. Na to wskazywałby też tytuł, który może sugerować, że jest to kontynuacja bestseller'a "Zjedz tę żabę". I jedynie takim osobom, które właśnie od "Zjedz tę żabę" zaczęły swoją "przygodę" nad własnym rozwojem, a teraz szukają kolejnej lektury tego samego autora, mógłbym polecić "Pocałuj tę żabę". Jeśli ktoś ma za sobą kilka innych lektur z tej kategorii, to z tej nie wyciągnie nic nowego.

Książka która przypomina, że nasz własny czas jest zasobem którym powinniśmy zarządzać samodzielnie poprzez konkretny plan i najlepszym narzędziem do tego jest kawałek papieru i coś do pisania. Jak większość tego typu książek można by ją streścić na kartce A4 - pozostała część to zachęta do najtrudniejszego - do podjęcia działania.

Kolejna świetna książka Pana Briana, polecam szczególne ze względu na poruszone aspekty psychologiczne :)

całkiem ook

całkiem ook

Moje życie nie przewróciło się do góry nogami ani nie doznałam nagłego olśnienia, ale myślę, że uświadomiłam sobie kilka rzeczy.

Jest to poradnik, podobny do wielu, wielu innych - nie nakłaniam ani nie odradzam.

Bardzo dobra lektura, którą czyta się całe życie

Bardzo dobra lektura, którą czyta się całe życie

Warto zarwać jedną noc dla tej żabki :)

Warto zarwać jedną noc dla tej żabki :)

• Rozwój osobisty
  • Poradniki