Na każdy wieczór

Wiele wartych kwestii poruszonych, nie tylko dla /wierzących/

8/52/2018
Daję 4/5 i 7/10.
Wiele wartych kwestii poruszonych, nie tylko dla /wierzących/

Każdy tomik twórczości ks. Mieczysława Malińskiego jest dla mnie niezwykle cenny. To już drugi, który miałam okazję poznać w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Charakter tego zbiorku jest nieco inny, niż poprzedniego. Książeczka została wydana z myślą o czytaniu rozważań wieczorem, może nawet zaraz przed snem.
I faktycznie w ten sposób powinno się obcować z tekstami ks. Malińskiego. Wieczorem, kiedy dom zaczyna powili zasypiać, kiedy możemy w ciszy i spokoju zająć się własnymi sprawami, warto sięgnąć po tą książeczkę i posłuchać co o rzeczach najważniejszych ma do powiedzenia jeden z najpopularniejszych duchownych.
Nie jest to książka, którą czyta się szybko, na hop siup, łapu capu, żeby tylko skończyć. Ta pozycja wymaga uwagi i skupienia. I przemyśleń, bo inaczej jej lektura mija się z celem. Teksty zawarte w tomiku są oszczędne w słowach, ale bardzo treściwe. Dotykają najważniejszych aspektów życia ludzkiego i wiary chrześcijańskiej. Rozważania można czytać po kolei, strona po stronie, ale można również otworzyć książeczkę w przypadkowym miejscu i zapoznać się z losowo wybranymi słowami.
Książka została wydana w bardzo ładny i estetyczny sposób. Twarda okładka ze zdjęciem autora od razu przyciąga uwagę. Jej zawartość podzielona została na 13 rozdziałó1)w. Teksty w obrębie danego rozdziału są ze sobą powiązane jego tytułem (np. Adwent, Powołanie do miłości, Krzyż, Kościół, Matka Jezusa, Niebo). W publikacji tego typu zabrakło mi tylko króciutkiej biografii samego autora. Ja co prawda wiem na temat księdza co nieco, ale dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauczaniem ks. Malińskiego byłyby to, tak myślę, wartościowe i przydatne informacje.
Żałuję bardzo, że ks. Maliński nie przybył na Targi Książki w Krakowie. Okazało się, że ze względu na zły stan zdrowia lekarz nie pozwolił mu na spotkanie z czytelnikami. Mam jednak nadzieję, że zobaczymy się z księdzem w przyszłym roku.

I faktycznie w ten sposób powinno się obcować z tekstami ks....

• My Precious!
  • 2016
  • Przeczytane 2017
  • Stos hańby

Dodaj cytat z książki Na każdy wieczór