TAM

literatura piękna
978-83-7505-521-4
Tomasz Korzeniowski
wojna dzieciństwo żydowskie dzieci opowiadanie

Ida Huberman przedstawiła w książce "Tam" zapiski z dzieciństwa w targanym wojną Wilnie. Opisała też losy swojej rodziny w czasach tułaczki u schyłku wojny a także swoje pierwsze lata w Izraelu. Wspomnienia te zostały napisane pięknym, plastycznym językiem, który sprawia, że książkę dotyczącą tak ciężkich czasów czyta się bardzo dobrze. Polecam!

To jedna z tych książek, od których nie mogłem oderwać oczu. Przeczytałem ją w 1,5 dnia; zabierałem na posiłki, do łazienki, oczy spuchnięte od prawie ciągłego czytania - po prostu nie mogłem przestać ją czytać.
Miejscami wstrząsająca, miejscami ciepłe wspomnienia z dzieciństwa które przeplatają się z wojną. Naprawdę polecam bez mrugnięcia okiem tym, którzy interesują się...

• Judaica
  • Książki 2013