Jezus naszym przeznaczeniem

Okładka książki Jezus naszym przeznaczeniem
Wilhelm Busch Wydawnictwo: Fundacja Szkoła Biblijna „Hosanna” religia
religia
Jesus Unser Schicksal
Fundacja Szkoła Biblijna „Hosanna”
1990-01-01
1990-01-01
Wanda Malicka

Cudowna książka jakże mądrego pastora! Wracam do niej regularnie co jakiś czas, jest to jedna z moich ulubionych pozycji w dziedzinie książek chrześcijańskich. Serdecznie polecam! Jezus naszym przeznaczeniem! :)

Wspaniała książka.

Książkę przeczytałam już kilka razy i z każdym kolejnym czytaniem odkrywam coś nowego.
Jest ponadczasowa.
Czytając czuje się, że mimo iż księdza Buscha nie ma już na świecie wiele lat, jego kazania dotykają dzisiejszych czasów.

Gorąco polecam

Wspaniała książka.

Jest ponadczasowa.

Gorąco polecam

Jakże wspaniale się czyta słowa kogoś zakochanego w Jezusie!
Słowa pełne Ducha Świętego!
Słowa proste a z ogromnym potencjałem Dobrej Nowiny!
Słowa pełne historii "z życia wziętych"!
Słowa Ś.P. Pastora luterańskiego trafiają celnie do serca mojego,zaiste katolickiego.

Jakże wspaniale się czyta słowa kogoś zakochanego w Jezusie!
Słowa pełne Ducha Świętego!
Słowa proste a z ogromnym potencjałem Dobrej Nowiny!
Słowa pełne historii "z życia wziętych"!

Kolejna podwalina mojej wiary. Prosto i przystępnie przedstawia podstawowe prawdy chrześcijaństwa. Od ponad 20 lat wracam do niej w trudnych chwilach życia.

Pastor Busch w tą książkę wlał entuzjazm swojej wiary. Energicznie, momentami ostro wlewa do głowy czytelnikowi jaka powinna być wiara w Boga. Jak ułożyć sobie relacje z Jezusem. Daje wykładnię wiary, jej fundamenty i cel. Ciekawa byłaby dyskusja Buscha z Dawkinsem. Nie będzie to już możliwe.
Oprócz treści typowo religijnej, lekko zahacza o opis społeczeństwa niemieckiego lat 60-tych, czasami wcześniej. Można między wierszami dużo dowiedzieć się o kondycji moralnej Niemców ale chyba także innych społeczeństw tzw. Zachodu. Przeraża to, że już wtedy była szeroka znieczulica religijna. Duże rzesze tamtejszego społeczeństwa lżyło i szyderczo odnosiło się do chrześcijaństwa. Nie wyniknie z tego nic dobrego. Takich Buschów potrzeba tam teraz.

Recepta dla ludzi zagubionych, którzy nie mogą przebić się przez mur oddzielający ich od prawdy. Autor przytacza bardzo dobre historie, w mojej opinii jest to książka, która ma wszelkie atuty do tego, aby przekonać nawet ateistów do zastanowienia się nad rzeczami fundamentalnymi, które znajdują się na peryferiach naszego życia duchowego. "Viva Cristo Rey! ¡Viva la Virgen!".

• Posiadam w domowej biblioteczce ♥
  • Duchowość szeroko pojęta
  • **Przeczytane w 2021
  • Religia
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • Biblistyka

Dodaj cytat z książki Jezus naszym przeznaczeniem