Terror na Manhattanie

Okładka książki Terror na Manhattanie Michael Ledwidge, James Patterson
Okładka książki Terror na Manhattanie
Michael LedwidgeJames Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Michael Bennett (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Michael Bennett (tom 2)
2009-02-01
Krzysztof Sokołowski
patterson sensacja manhattan

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Rejs James Patterson, Howard Roughan
Rejs James Patterson, Ho...
Okładka książki Wycofaj się albo zginiesz James Patterson, Howard Roughan
Wycofaj się al... James Patterson, Ho...
Okładka książki Zdążę cię zabić Marshall Karp, James Patterson
Zdążę cię zabić Marshall Karp, Jame...

Bardzo dobrze napisany kryminał. Bardzo fajny bohater, którego nie da się nie lubić. Cała akcja standardowa, psychopata zabiający ludzi mający niby wyższy cel. Ale czy do końca... to rozwiąże nasz bohater. Naprawdę dobrze się czy ta mimo że nie ma tej książce wiele nowego czy odkrywczego

Jakoś nie porywają mnie książki Pettersona. Niby wszystko ok; dobrze się czyta,ale mi czegoś brakuje. W bohaterze nie zauważyłam cech wybitnego policjanta i negocjatora jak określają go inni bohaterowie książki. Czegoś mu brakuje, bo nie zapada zbyt mocno pamięć.

Świetna historia, świetne postacie, wartka akcja. Zakończenie trochę rozczarowuje ale poza tym, czyta się ją jednym tchem. Polecam

Książka mnie nie zachwyciła. Zwykły i mało porywający thriller. Autor nie postarał się o dawkę mocnych wrażeń i zastosował proste środki, które się tu nie sprawdziły. Bohaterowie płytcy i bardzo przewidywalni. Czytało się szybko, ale bez głębszych emocji. Liczyłam na więcej.

Luźna kontynuacja "Negocjatora", jest moim zdaniem nieco słabsza od poprzedniej części cyklu. W tamtej książce duet Patterson/Ledwidge bardziej rozłożył stopniowanie napięcia - z każdą kolejną stroną narastało do samego finału. Tutaj tak mniej więcej do środka powieści wszystko jest ok, ale potem akcja staje w miejscu. Finał też nie jest taki, jakiego oczekiwałem; m.in. kompletnie niepotrzebnie wpleciony element paranormalny.
Autorów broni natomiast styl pisania, do jakiego już przywykłem w wykonaniu tego duetu - krótkie, zwięzłe rozdziały powodują, że książkę czyta się błyskawicznie.
Sześć gwiazdek ze "szkolnym" minusem.

Terror na Manhattanie dzieje się w Nowym Jorku, gdzie zostają popełnione morderstwa. Czy coś łączy wszystkie, a może, kto inny zawsze za nimi stoi. Dowiedzieć można się tylko czytając książkę.

Historia sensacyjna o mordercy, który postanawia nauczyć ludzi pewnych swoich zasad zabijając niewinne osoby. Praktycznie nie zostawia śladów i zawsze jest diabelnie skuteczny. Policja nie wiele może zrobić, bo nie sposób wszystkiego poskładać aż do pewnego czasu. Podłożenie fałszywego tropu wychodzi autorom znakomicie i twist wiele wnosi świeżości do samej opowieści. Do akcji wkracza detektyw i negocjator za razem Michael Bennett. Zaczyna się pościg i gra pomiędzy bohaterem oraz Nauczycielem.
Właściwie najbardziej interesujące postacie to tych dwóch panów. Ich sylwetki zostały świetnie zbudowane i przykuwają uwagę. Michael Bennett to postać mająca swoje przejścia, opiekująca się na spółkę z nianią dziećmi i zawsze gotowa do akcji. Początkowo może nie wypada najlepiej, ale gdy zaczyna śledztwo wszystko zaczyna się układać. Całkiem sympatyczna z niego postać. Kolejną osobą jest sam Nauczyciel mający swoje cele, uważający się za kogos w rodzaju boga. Tutaj autorzy stworzyli mordercę niewidocznego, umiejętności pozwalają mu wtopić się w tłum ludzi i uciec. Przebiegły, nieustraszony, a zarazem niebojący się nikogo robi przerażające wrażenie. Nie wiadomo, kiedy i gdzie uderzy.
Książkę fantastycznie się czyta i bardzo szybko. Jest to zasługą krótkich rozdziałów, dynamicznej akcji i ciekawej historii. Może nie znajdziemy tutaj czegoś oryginalnego, ale autorzy wiedzą jak przykuć uwagę czytelnika. Powieść czytało mi się przyjemnie i kartki same się przewracały bardzo szybko. Lubię książki Jamesa Pettersona nawet napisane z kimś innym, bo zapewniają dobrą rozrywkę i miło można spędzić przy nich czas. Historia jest interesująca, postacie nieźle nakreślone tylko zakończenie pozostawia niedosyt i mogło być lepsze.
Mogę polecić, bo naprawdę jest to ciekawy thriller z nieuchwytnym mordercą w roli głównej.

Brawo, Brawo, świetna powieść sensacyjna!
Teraz już wiem dlaczego książki Jamesa Pattersona sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki. Książkę czyta (wręcz połyka) się bardzo szybko i przyjemnie dzięki króciutkim rozdziałom, szybkim zwrotom akcji oraz ciekawej postaci głównego bohatera. Dla mnie bomba więc z pełną odpowiedzialnością polecam Pattersona i jego sensacyjny świat kryminału.

Brawo, Brawo, świetna powieść sensacyjna!

Szybka, ciekawa i w sam raz na nudne popołudnie.

Szybka, ciekawa i w sam raz na nudne popołudnie.

Dobry, wciągający thriller. Główny bohater myślący, że jest niemal Bogiem lata po Manhattanie i zabija ludzi, którzy w gruncie rzeczy zagrozili jego bratu. Do końca trzyma w swoistym napięciu.

Książka to typowa pozycja kryminalno-sensacyjna. Tak jak poprzednie książki "Terror na Manhattanie " czyta się błyskawicznie. Jest to zasługa formy w jakiej książka jest napisana ( krótkie rozdziały ). Akcja jest szybka,nie dłuży się i nie jest nużąca. W niektórych momentach autor naprawdę mnie zaskoczył choć historia wydaje się być dość przewidywalna.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał