Czarna magia: Jej tajemnice oraz zasady praktycznego zastosowania

Okładka książki Czarna magia: Jej tajemnice oraz zasady praktycznego zastosowania I.H.K.
I.H.K. Wydawnictwo: Mag ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Mag
1991-01-01
1991-01-01
838626005X
magia okultyzm czarostwo

Dawno żadna książka nie zapewniła mi tyle rozrywki, bynajmniej nie mając zapewne takiego zamiaru. Wydanie ujrzało światło dzienne rok przed moim narodzeniem i prawdopodobnie jako nowe znalazło się w moim domu, dziwię się przeto, że dopiero teraz postanowiłam zagłębić się w ten tytuł. Zaklęcia czasem łacińskie a czasem polskie, kabalistyczne imiona Boga i aniołów, ofiary i kąpiele we krwi, dużo rytualnej białej materii a wszystko to w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Szkoda, że autor tylko luźno zasugerował w przedmowie, że książka jest odpisem dzieła dawnego, znalezionego - szkoda wobec tego, że nie wspomniał z jakich czasów owo enigmatyczne dzieło pochodzi, kto był jego autorem oraz w ogóle w jakich okolicznościach powstawało. Wiadomo tylko, że najnowsza datowana pozycja z "bibliografii" pochodziła z 1851 roku. Książka nie jest jedną wielką bzdurą - znalazłam dużo odniesień do znanych mi zagadnień z dziedziny okultyzmu, względnej wiarygodności dodaje także spis dzieł, z których ponoć autor korzystał. Większość treści traktować jednak da się wyłącznie z wielkim przymrużeniem oka, nawet jeśli do samych praktyk magicznych podchodzi się w pełni poważnie.

Dobra książka,dużo ciekawostek magicznych,których nie znałem.Grunt to ćwiczyć,być pewnym i wierzyć a będą efekty zobaczycie.

Książka dla kogoś, kto lubi się bawić w czarodzieja. Krew owieczki - dla ochrony, ślina ropuchy - dla bezpieczeństwa... Modlitwy do bogów Słońca, Księżyca i Wenus. Bajki, czy może jednak prawda?

Sięgnęłam po książkę, by dowiedzieć się czegoś nowego, prawdy. O świecie astralnym. O życiu po śmierci. O magii. Zastosowania jej i wytłumaczenia. Niestety nie dowiedziałam się niczego po za tym "jak urządzić pracownię czarodzieja", jak rzucać uroki i o tym jak chronić się przez działaniem magii.
Co prawda, niektóre rozdziały są naprawdę ciekawe, o gwiazdach. Dział o świecie i wyjściu astralnym. Reszta jest (według mnie) bezsensowna. Książka powinna zawierać informacje dopasowane do naszych czasów. Nazwałabym ją raczej "Poradnik dla początkujących czarodziejów. Okultyzm." Łatwiej byłoby ją znaleźć. I spełniałaby oczekiwania tych, którzy po nią sięgają.
Czy polecam? Dla tych, którzy są wtajemniczeni w świat magii i czarów. Dla tych, którzy nie we wszystko uwierzą. Innym może wydawać się nudna i niezrozumiała. Mi się nie podobała, nie tego szukałam.

Posiada kilka przydatnych informacji. Oprócz może kilku początkowych rozdziałów reszta nadaje się do spalenia, bo to po prostu "fikcja literacka", że tak powiem.

Nie przebrnęłam. Oceny też nie wystawiam. Wydawałoby się, że to może być ciekawe, ale cóż...

• Ezoteryka
  • Mrok
  • 👍 Posiadam
  • W 2015
  • Przeczytane w 2016r.

Dodaj cytat z książki Czarna magia: Jej tajemnice oraz zasady praktycznego zastosowania